Nowy ośrodek zdrowia świeci pustkami. Wójt: – Będzie rehabilitacja i pediatra

Siedziba gminnego ośrodka zdrowia w Cmolasie, choć prezentuje się naprawdę efektownie, to w dalszym ciągu świeci pustkami. – Jak długo jeszcze? – pytają zirytowani mieszkańcy.
Sytuacja jest o tyle dziwna, że pół roku temu gmina podpisała umowę na wynajem pomieszczeń w ośrodku z jednym z podmiotów, który podobno co miesiąc płaci czynsz w wysokości 4 624 zł plus VAT.

Temat pustek w przychodni poruszono na ostatniej sesji Rady Gminy: – Mieszkańcy są zniecierpliwieni. Otrzymaliśmy informację, że będzie działała  rehabilitacja. Społeczeństwo bardziej oczekuje pediatrów i innych lekarzy. Chcą też poznać konkretne terminy – apelowała radna Bernadetta Wolak Posłuszny.

Mam nadzieję, że lada dzień zostanie uruchomiona tam rehabilitacja – odpowiedział wójt Eugeniusz Galek. – Czekamy również na pediatrę. Mam na myśli pana doktora Marek Smuszkiewicza z Majdanu Królewskiego, który deklarował, że osobiście będzie przyjmował w tym ośrodku małych pacjentów

W Cmolasie, oprócz nowej przychodni, funkcjonuje ośrodek, który podlega Szpitalowi Powiatowemu w Kolbuszowej. Świadczone są tam usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej.
Czytaj również

W Cmolasie będą dwa publiczne ośrodki zdrowia

2 Komentarze

  1. W Kolbie likwidują oddział dziecięcy, a w Cmolasie ma przyjmować pediatra. Parodia. Chcemy też lekarza rodzinnego, bo Samojedny po przyjęciu 5 pacjentów jest już strasznie zmęczona.

  2. Był przed remontem dobry dentysta to chociaż jego sprowadźcie jak nie macie kogo.. ta rehabilitacja to bezsensowne działanie potrzebni są kardiochirurdzy, ginekolodzy, anestezjolog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.