Oddział neurologiczny w miejscu „Sztucznej Nerki”?

Jaki los czeka kolbuszowską "Sztuczną Nerkę"?

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że w miejscu Oddziału Chorób Wewnętrznych, którego od ponad roku nie ma, może zostać uruchomiona neurologia. Teraz okazuje się, że są przymiarki do umiejscowienia jej w budynku… „Sztucznej Nerki”

Nasze źródła w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej poinformowały nas, że trwają rozmowy w celu uruchomienia tam neurologii (zajmuje się schorzeniami obwodowego układu nerwowego).
Miałaby ona funkcjonować w miejscu Oddziału Chorób Wewnętrznych, który choć formalnie nie zlikwidowany, to od ponad roku go nie ma. Wcześniej były tam łóżka covidowe, obecnie odbywa się tam szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Tymczasem Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala, w rozmowie z Korso Kolbuszowskin przyznał, że neurologia może powstać, ale gdzie indziej.

– Nie było mowy o tym, żeby neurologia zajmowała miejsce interny. Są to plotki, które ktoś powiela – protestował dyrektor szpitala.

Dodał, że zastanawiał się nad utworzeniem oddziału neurologicznego, ale nie w głównym budynku szpitala, tylko na piętrze budynku „Sztucznej Nerki”, czyli Oddziału Nefrologii i Dializoterapii.

– To jest jednak przyszłość. Natomiast nie było mowy o tym, aby taki oddział powstał w miejscu interny – zastrzegł Zbigniew Strzelczyk.

„Sztuczna Nerka”, bo tak potocznie mówi się o Oddziale Nefrologii i Dializoterapii, funkcjonuje w budynkach przy ulicy Kolejowej. Jej powstanie było zasługą ordynatora, i wieloletniego lekarza, Mieczysława Maziarza. Zmarł on 5 grudnia 2020 roku w wyniku powikłań po koronawirusie. Zostawił po sobie „perełkę”. Czy jej los jest więc zagrożony?
– Oddział ten pracuje w sposób normalny, bez przestojów. Natomiast była duża obawa, że po śmierci naszego przyjaciela, doktora Maziarza to wszystko “się posypie”. Nie “posypało się”. Wszystko działa prawidłowo – zapewnił Strzelczyk na przedostatniej sesji Rady Powiatu.

Nie żyje Mieczysław Maziarz
Mieczysław Maziarz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.