„Niefunkcjonalny i kosztowny budynek starostwa”

Wraca 30-dniowy termin rejestracji pojazdów

Obiekt Starostwa Powiatowego od początku wzbudza kontrowersje. Przeciwnikiem jego budowy był między innymi… starosta Józef Kardyś. Do dziś uważa on, że miejsce, w którym urzęduje, jest niefunkcjonalne.

Genezy obecnej siedziby  starostwa należy szukać 1 stycznia 1999 roku, kiedy to reaktywowano powiaty. Wówczas to w Kolbuszowej starły się dwa obozy. Jedni chcieli kupić bądź wynająć obiekt, inni chcieli budować siedzibę starostwa od podstaw.
W gronie tych drugich był ówczesny starosta Zbigniew Lenart, dlatego podjęto decyzję o inwestycji na działce przy ulicy 11 listopada.

„Aż płakać się chciało”

Budowę zakończono w 2003 roku. Kosztem ogromnych kredytów powstał imponujący obiekt, który funkcjonuje do dziś. Od wielu lat urzęduje w nim starosta Józef Kardyś, który był przeciwnikiem jego budowy. Zresztą do dziś jest jego krytykiem.

– Ktoś podjął decyzję, że budujemy to starostwo. Jego remonty kosztują nas miliony. Obiekt ten jest nietrafnie zbudowany, jest niefunkcjonalny. Jest bardzo drogi, został zbudowany na kredytach. Ja już nie wracam do historii, ale kiedy patrzyliśmy jak wystartowały inne powiaty, a jak my, to aż nam się płakać chciało. No, ale trudno, stało się. Mamy tak jak mamy. Musimy remontować ten obiekt na bieżąco – oświadczył.

Przypomnijmy, że ostatnio Zarząd Powiatu podjął decyzję o modernizacji starostwa pod kątem epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych.
– Cały czas obsługujemy petentów, ani jednego dnia nie było przerwy w pracy, ale chcemy im ulżyć. Stąd decyzja o tej modernizacji. Chodzi o to, że żeby ludzie mogli stać pod dachem, kiedy przyjdzie sroga jesień, zima, a potem deszczowa wiosna. Żeby można było wypełnić wnioski na siedząco, żeby obsługa mieszkańców była sprawniejsza – wyliczał starosta Kardyś.

6 Komentarzy

  1. Taka na pewno tu chodzi o petentów??? Darujcie sobie te uwagi. Pewnie ktoś z rodziny kardysia ma firmę w tej dziedzinie. Starostwo w Kolbuszowej to najgorsze starostwo w Polsce. Urząd komunikacji jest tego najlepszym dowodem. Dramat

  2. To taka rada dla starosty jak mu nie odpowiada budynek. Niech idzie na emeryturę a przyjdzie ktoś nowy i nie będzie miał problemu że musi w nim pracować.

  3. Nie ma na remont starostwa? Drobiazg. Ważne, że Chmielowiec ma 60% podwyżki, biedak Morawiecki 100%, a i Kardyś odczuje radość na widok zmian na koncie. A wyborcom niech na głowy pada. Widziały gały, kogo wybierały. Jakby ludziom to przeszkadzało, to wybraliby kogoś innego, a nie aktywistów P(azernych)iS(korumpowanych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.