Nasz drogi pusty ośrodek zdrowia w Cmolasie

Nasz drogi gminny ośrodek zdrowia w Cmolasie

Mijają miesiące, mijają lata, a siedziba gminnego ośrodka zdrowia w Cmolasie w dalszym ciągu stoi pusta. Budowa obiektu kosztowała półtora miliona złotych. To nie wszystko. Bowiem, jak podkreślała radna Bernadetta Wolak-Posłuszny, pusty obiekt, oznacza brak w budżecie gminy dodatkowych 60 tysięcy złotych tytułem wynajmu.
– Jeżeli nie ma podmiotów medycznych, które chciałyby wynajmować pomieszczeń, to może należy zmienić profil działalności tego budynku – proponowała radna Bernadetta Wolak-Posłuszny na ostatniej sesji Rady Gminy w Cmolasie.

Plany były ambitne

Wójt Eugeniusz Galek przyznał, że jest problem:

– Jeśli w najbliższym przetargu nie uda nam się uruchomić tego ośrodka zdrowia jako takiego, to jestem zgodny z tym, żeby albo zmienić profil budynku, albo się tego pozbyć, żebyśmy do tego interesu się nie dokładali. Proszę jednak tego nie traktować, że to jest decyzja, albo przygotowanie do niej. Po prostu niepokoi nas, że musimy ponosić koszty utrzymania tego obiektu, choćby jego konserwacji, ogrzewania, czy ubezpieczenia. Jeżeli to się nie zmieni, jeśli nie będzie najemców, to trzeba będzie zastanowić się co dalej.

Plany dotyczące gminnego ośrodka zdrowia były ambitne. Mówiło się o sprowadzeniu lekarzy specjalistów: podstawowej opieki zdrowotnej, pediatry, stomatologa, ginekologa czy rehabilitanta.

O ambicjach związanych z obiektem świadczy duża jego powierzchnia użytkowa.

Na pierwszym piętrze przygotowano miejsce dla pięciu gabinetów lekarskich, a na parterze dla sześciu. Łączna powierzchnia wszystkich tych lokali wynosi ponad 450 metrów kwadratowych.
Do trzech razy?

Budynek jednak stoi pusty. Co prawda w czerwcu 2019 roku gmina podpisała umowę z jedną z firm medycznych, ale po pół roku porozumienie to rozwiązano. W drugim przetargu na wynajem pomieszczeń w budynku odbył się we wrześniu 2020 roku i zakończył się totalną klapą. Okazało się, że nie wpłynęła żadna oferta. Teraz, jak słyszymy, ma być trzecie podejście. Do trzech razy sztuka?

Dodajmy, że w Cmolasie funkcjonuje już ośrodek zdrowia. Podlega on Szpitalowi Powiatowemu w Kolbuszowej. Świadczone są tam usługi z zakresu podstawowej opieki medycznej.

2 Komentarze

 1. Jak był dobry dentysta, to mu powiedziano spieprzaj dziadu, teraz bedzie remont.
  Nie zaoferowano mu nic .
  Wyposaz se gabinet od nowa .
  Jak łatwo policzyć nowy gabinet kosztuje dużo więcej niż ten w którym przyjmował przed remontem.
  Więc podziękował i tyle go widzieli.
  A o stanie służby zdrowia w Cmolasie świadczy pani doktor do której nie poslalbym największego wroga.
  Nieuprzejma, traktuje ludzi z góry, zero empatii, chamstwo i pycha.
  Kopertke też pewnie przyjmie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.