Burza wokół oświetlenia gminy Cmolas. „Dlaczego tylko w jednej miejscowości?”
W gminie Cmolas szykuje się zmiana systemu oświetlenia ulicznego. Generalnie chodzi o zoptymalizowanie kosztów z tym związanych. Nie brakuje jednak kontrowersji. 

Wstępne założenia nowego systemu oświetlenia opracowała Komisja Rozwoju Gospodarczego Rady Gminy. Zdecydowali ono m.in, że lampy będą świecić się w godz. 23:30 – 5, natomiast w obrębie centrum Cmolasu – całodobowo. Rozwiązanie to skrytykował Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki.

Cmolas to stolica gminy

Uważa on, że proponowany system jest niesprawiedliwy. – Proponuję, żeby w centrum każdej wioski w gminie, blisko kościoła i szkoły , światła świeciły się całodobowo, tak jak w Cmolasie – apelował Bujak.

– Pozostałe miejscowości zostały docenione poprzez wydłużenie czasu świecenia się lamp w godzinach wieczornych – oświadczyła Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu. – Póki co miejscowość gminną mamy jedną i do tej pory były pieniądze na oświetlenie jej centrum, wiec nie będą to jakieś dodatkowe koszty.
Wójt Eugeniusz Galek oświadczył, że rozmawia z Zakładem Energetycznym w sprawie dobudowy lamp na terenie gminy. Ma to spowodować, że nowy system oświetlenia będzie działał jak trzeba. Ostateczna decyzja w tek sprawie ma jednak zapaść na jednej z najbliższych sesji Rady Gminy Cmolas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.