Nadzieją dla ulicy Malwowej jest Polski Ład

Budowa Parku Niepodległości dewastuje Malwową

Jest nadzieja na to, że mieszkańcy ulicy Malwowej wreszcie doczekają się normalnej drogi. Nadzieję na to daje Polski Ład. Magistrat liczy na dotację z tego programu na modernizację nie tylko Malwowej, ale też innych ulic.
Mieszkańcy ulicy Malwowej od dawna narzekają na stan drogi, przy której przyszło im żyć. Mówią, że, kiedy trochę popada, nie są w stanie dojść do kościoła, bo w błocie… gubią buty.

Ponad rok temu napisali petycję do Rady Miejskiej, w której prosili o nawierzchnię asfaltową. Otrzymali odpowiedź, że jest to niemożliwe.

– Działki przy tej ulicy nie posiadają uzbrojenia. Powstają tam przyłącza do posesji, stąd ulica jest ciągle przekopywana. Ponadto nie wszystkie działki tam wykupiono. Położenie asfaltu będzie możliwe dopiero po wykonaniu wszelkich prac budowlanych i przyłączy – mówił Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego.

W tym roku mieszkańcy Malwowej ponowili swoją petycję. Tym razem z powodzeniem. Okazało się bowiem, że radni zapisali pieniądze na sporządzenie dokumentacji dla budowy: ulic Malwowej, Astrowej i Storczykowej oraz dwóch dróg gminnych w Porębach Kupieńskich (Stare Poręby i Zabłocie).
Magistrat zamierza się ubiegać o dotację na te inwestycje z rządowego mechanizmu Polski Ład. Jest to, zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, największy program budowy dróg w historii naszego kraju. Zapisano na niego prawie 300 miliardów zł.

2 Komentarze

  1. Nasze podatki to nadzieja dla mieszkańców. Polski ład to tylko kolejny sposób na dojenie podatnika, gdy już zajęło się swoimi rodzinami i kumplami tyle posad (często wyłącznie pod nich robionych, jak szpital na narodowym, cpk, pfn itp), że kasy z dotychczasowych danin nie starcza nawet na ich wypłaty i comiesięczne premie. Swoją drogą nowy ład to czysta kalka programów komunistycznych jak rewolucja kulturalna Czarnka czerpie całi garściami z najgorszych wzorców maiozmu.

  2. Fajnie, super.
    A gdzie odprowadzą wodę z tych utwardzonych nawierzchni? W Polski Ład?
    Pomysł , muszę przyznać niezły, ale co z tymi na dole będzie? Już teraz jest słabo a jak jeszcze dorzucą zrzut wody z osiedla na górze to możemy uznać autryiackie mapy za aktualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.