Mieszkanki oszukane w sieci na duże pieniądze

Darmowy kupon - czy warto wykorzystać?

Na komendę policji w Kolbuszowej zgłosiły się dwie mieszkanki powiatu, które zostały oszukane w sieci. Obie straciły po kilka tysięcy złotych.

Kolbuszowscy policjanci niemal codziennie przyjmują zawiadomienia od osób, które straciły pieniądze w sieci.  W czwartek (26.05) na komendę zgłosiły się dwie mieszkanki naszego powiatu. Obydwie oszukano podczas transakcji internetowych.
Jedna z kobiet powiadomiła, że chciała zakupić kinkiet na popularnej platformie zakupowej. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się ze sprzedawcą, który automatycznie przesłał link, prosząc ją, aby go otworzyła i wypełniła dane.

Po otworzeniu linku kobieta weszła na stronę banku, gdzie wypełniła wymagane rubryki dotyczące numeru karty, daty jej ważności i PIN-u.  W ten sposób z konta kobiety zniknęło kilka tysięcy złotych.

W podobny sposób pieniądze straciła inna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Kobieta wystawiła do sprzedaży, również na jednej z internetowych platform zakupowych odzież.

Z jej relacji wynikało, że od razu po wystawieniu ogłoszenia o sprzedaży otrzymała wiadomości e-mailowe, że aby otrzymać zapłatę za towar musi podać między innymi numer karty i PIN. Zgodnie z poleceniami –  wpisała wymagane dane. Po chwili automatyczna sekretarka podała jej kod.
Po jego wpisaniu nastąpiło automatyczne przekierowanie płatności z jej rachunku bankowego na innego odbiorcę. Również i tym razem oszuści okradli kobietę na kilka tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność:

„Pamiętajmy, aby zachować szczególną czujność kiedy w trakcie transakcji internetowych ktoś prosi nas o podawanie informacji dotyczących danych do logowania w naszej bankowości.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.