Pożar w Kopciach. Dwie osoby w szpitalu

Pożar w Bukowcu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dramatyczne sceny rozegrały się w Kopciach. W jednym z tamtejszych domów wybuchł  pożar. Policjanci z pomocą strażaka ochotnika wynieśli z zadymionego budynku starszego mężczyznę. Zarówno on jak i 11-letni chłopiec trafili do szpitala

Do zdarzenia doszło we wtorkową (06.12) noc. Po godzinie 23 dyżurny policji z Kolbuszowej został powiadomiony o pożarze domu, do którego miało dojść w Kopciach. Z przekazanej przez zgłaszającego informacji wynikało, że w budynku jest starsza osoba, która nie może się samodzielnie poruszać.
Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, z domu wydobywał się dym. W tym samym czasie, przyjechali strażacy z Lipnicy i wspólnie weszli do środka.

W jednym z zadymionych pokoi znajdowało się cztery osoby. Policjanci z pomocą strażaka wynieśli wózek inwalidzki wraz z znajdującym się na nim 68-latkiem.

Z uwagi na zadymienie z pokoju wyprowadzili również 11-latka. Budynek opuściły także dwie kobiety w wieku 65 i 39 lat oraz dwaj mężczyźni (42 i 44 l.).
Wyjaśniając okoliczności zdarzenia, policjanci ustalili, że jeden z domowników, 44-letni mężczyzna, usłyszał w nocy hałas, a następnie zauważył dym wydobywający się z kotłowni. Kiedy zaglądnął do środka okazało się, że z pieca wydobywa się ogień.

Mężczyzna zaalarmował rodzinę o zagrożeniu i zadzwonił na numer alarmowy. Następnie wspólnie z rodziną zaczęli gasić pożar na własną rękę. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci i strażacy, ogień był już opanowany, ale w całym domu pozostało zadymienie.

Do szpitala trafił 68-letni mężczyzna oraz 11-letni chłopiec, który doznał oparzeń ręki w wyniku spadających gorących elementów. Badaniom zostali poddani też interweniujący funkcjonariusze. Pozostali członkowie rodziny noc spędzili poza domem.
W wyniku pożaru zniszczeniu uległ piec centralnego ogrzewania oraz pomieszczenie kotłowni. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.