Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego padli ofiarą oszustów internetowych

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Po kilka tysięcy złotych stracili mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, dokonując transakcji internetowych. Jeden padł ofiarą oszusta, kupując węgiel; drugi – sprzedając spodnie.

Nie ma tygodnia, aby kolbuszowscy policjanci nie przyjmowali zawiadomienia od osób oszukanych podczas transakcji internetowych. W ostatnim czasie dotknęło to także dwóch mieszkańców powiatu.
Z relacji jednego z nich wynikało, że kilka miesięcy temu znalazł w sieci ogłoszenie o sprzedaży węgla. Zainteresowany zakupem skontaktował się ze sprzedającym i po ustaleniu szczegółów transakcji zapłacił na dwie tony tego surowca.

Przed płatnością, mężczyzna sprawdził w Internecie czy firma widniejąca na otrzymanej e-mailem fakturze istnieje. Kiedy upewnił się, że dane są prawdziwe przelał na podane konto blisko 4 000 zł. Ponieważ towar nie dojechał, a kontakt ze sprzedającym się urwał, mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie.

Podobną kwotę stracił inny mieszkaniec powiatu, który w ubiegłym tygodniu zgłosił się na komendę policji. Wystawił on do sprzedaży na jednej z internetowych platform handlowych spodnie.

Bardzo szybko otrzymał informację, że zostały one sprzedane. Po chwili również otrzymał link celem potwierdzenia płatności. Otworzył go i wybrał bank, a następnie zalogował się na swój rachunek.
Po kilku minutach, kiedy strona się ładowała, mężczyzna otrzymał ze swojego banku SMS, że z jego rachunku dokonano wypłaty. Pieniądze wybrano w jednym z bankomatów na terenie Warszawy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.