Maszt w Kolbuszowej Górnej jednak powstanie?

Kolbuszowa Górna kontra Play [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że maszt telefonii komórkowej w Kolbuszowej Górnej jednak powstanie. Wedle planów obiekt ma stanąć na działce o nr 1456, w rejonie ulicy Sędziszowskiej, obok rozdzielni prądu.

Spotkanie inwestora z mieszkańcami doszło 12 kwietnia 2022 roku w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej. Anna Ruszała, przedstawicielka sieci Play, tłumaczyła wówczas, że umowa z właścicielem działki nr 1456 jest podpisana.
Podkreśliła jednak, że czeka na wszelkie sugestie dotyczące innej lokalizacji wieży.

– Oczywistym jest, że taką stację buduje się tam, gdzie są ludzie. Szczególnie w miastach są one umiejscowione bardzo gęsto, bo każda z nich ma obsłużyć określoną liczbę osób. I w Kolbuszowej Górnej jest podobnie. Wydawało nam się, że wskazana działka zostanie zaakceptowana przez mieszkańców. Przebiegają przez nią dwie linie średniego napięcia. Nie może być więc ona wykorzystania pod zabudowę. Oddziaływanie anten stacji to ok.  5-6 m. od wieży, czyli na terenie tej działki – zaznaczyła Anna Ruszała.

Maszt w Kolbuszowej Górnej jednak powstanie?
Anna Ruszała.

– Mieszkańcom najbardziej chodzi o zdrowie ludzi i o działki budowlane. Czujemy się, jakbyśmy zostali postawieni pod ścianą – komentował Jan Fryc, sołtys Kolbuszowej Górnej.
Dziś okazuje się jednak, że sprawa budowy masztu w Kolbuszowej Górnej idzie w dobrym kierunki. Stacja  jest na etapie ostatecznej decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
 – Na chwilę obecną nie ma tam żadnych protestów; poza tymi pierwszymi, które uwzględniono w decyzji lokalizacyjnej – mówił na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Jan Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.