Józef Fryc: – Przystosowanie szkoły w Kupnie do standardów placówki specjalnej jest niemożliwe [POSŁUCHAJ]
Kilka lat temu pojawiły się pieniądze na rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, przynajmniej „na „papierze”, ale większość radnych zdecydowała, że ważniejsze jest inwestowanie w Szkołę Podstawową w Weryni. Dziś temat powrócił. Na poniedziałkowym (17.12) posiedzeniu komisji oświaty Rady Miejskiej padł pomysł przeniesienia uczniów specjalnej szkoły podstawowej do budynku podstawówki w Kupnie, który za rok, po wygaszeniu klas gimnazjalnych, niemalże opustoszeje.

– Na temat zagospodarowania części budynku szkoły w Kupnie pod kątem ulokowania tam dzieci niepełnosprawnych rozmawialiśmy rok temu – zaznaczył burmistrz Jan Zuba. – W 2019 r., po wygaszeniu klas gimnazjalnych zostanie tam zaledwie 80 uczniów. Będzie więc bardzo dużo wolnej przestrzeni. Jest to jednak tylko propozycja, jedno z rozwiązań, nic nie jest przesądzone – zastrzegł Zuba.
– Nie trzymamy się na siłę Kolbuszowej Dolnej. Chcemy mieć tylko takie warunki, aby uczniowie i rodzice byli zadowoleni, a my mogli pracować właściwie – mówiła Marzena Mytych, dyrektor ZSS.

Zwolennikiem rozbudowy obecnej siedziby szkoły specjalnej w Kolbuszowej Dolnej jest natomiast radny Józef Fryc. Jego zdaniem tylko w ten sposób można zapewnić dzieciom pokrzywdzonym przez los odpowiednie warunki do rozwoju. – Nie ma takiej możliwości, żeby przystosować szkołę w Kupnie do standardów szkoły specjalnej. Tam są za duże klasy. Zresztą ta placówka nie ma jakoś, bo od samego początku kto mógł, to ją adoptował i na wszystkie sposoby – ironizował Fryc.
– W powiecie kolbuszowskim jest tyle dzieci niepełnosprawnych, że szkoła specjalna mogłaby się utrzymywać w bardzo dobrych warunkach finansowych i lokalowych. Trzeba tylko tego chcieć – dodał. – Dlatego szukałbym partnerów na wszystkich możliwych frontach, aby jednak podjąć decyzję o rozbudowie szkoły w Kolbuszowej Dolnej zgodnie z projektem, który został zapłacony. W nowej placówce powinno znaleźć się miejsce także na specjalne przedszkole, którego brakuje.
 

6 Komentarzy

  1. Sale za małe, sale za duże, za daleko, za blisko, najlepiej wpompować 7-10 milionów w budowę nowej szkoły i zablokować inne inwestycje w gminie jak budynek w Kupnie za rok będzie stał pusty.

    • Takiego gościa od propagandy dla debili jak Fryc nie ma i nie będzie. Na szczęście dziś jest on nikim i może sobie palcem w bucie pogrzebać.

  2. dno i metr mułu, człowiek pokroju kardysia, który nawet nie potrafi się wypowiedzieć, prostak, ćwierć inteligent itp.
    szkoda ze ciemny lud i tak bęzie głosował……

  3. Wypowiedział się specjalista i fachowiec od wszystkiego 😂 dobrze że tego gościa zaczęto ignorować w pewnych kręgach bo to stary ukladowiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.