Magda najlepszą zawodniczką Grand Prix Gliwic

Magda najlepszą zawodniczką Grand Prix Gliwic

Magdalena Niemczyk, lekkoatletka UKS Tiki-Taka Kolbuszowa, wygrała w dwóch biegach – na 100 i 200 metrów – w Grand Prix Gliwic. Uzyskała przy tym fenomenalne wręcz wyniki. Dzięki temu uznano ją najlepszą zawodniczką tej międzynarodowej imprezy.
Grand Prix Gliwice w lekkoatletyce odbyło się w niedzielę (19.06). W międzynarodowym mityngu wzięło udział 208 zawodniczek i zawodników w tym ponad 20 medalistów ostatnich mistrzostw Polski. Impreza miała klasę mistrzowską/międzynarodową, dlatego była bardzo mocno obsadzona.

Wśród pań dwa najbardziej wartościowe rezultaty zaliczyła reprezentantka UKS Tiki-Taka Kolbuszowa, Magdalena Niemczyk. Lekkoatletka z Kolbuszowej Górnej przebiegła 200 metrów w 22.87 s. , a „setkę” w 11.31 s. To są wyniki już klasy światowej.

Magda najlepszą zawodniczką Grand Prix Gliwic
Magda Niemczyk prezentuje dwa złote medale, które zdobyła w międzynarodowym mityngu – Grand Prix Gliwic. Zdjęcie: UKS Tiki-Taka Kolbuszowa.
– Nasz mityng ma już swoją renomę i spodziewaliśmy się, że będą u nas startować zawodnicy z polskiej czołówki, ale zainteresowanie tym wydarzeniem nas zaskoczyło. Pierwotnie planowaliśmy 140 startujących, a zrobiło się ponad 200. To sprawiło, że poziom był bardzo wysoki. Były rekordy życiowe i najlepsze rezultaty w tym roku – nie krył satysfakcji na łamach Dziennika Zachodniego Wojciech Rutyna, kierownik sekcji lekkoatletycznej GKS Piast.

Magda Niemczyk na co dzień jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Na swoim koncie ma przede wszystkim brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 20 w biegu na 100 metrów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.