Monika Węgrzyn z Kolbuszowej bierze udział w Tour de Pologne Women. Trzymamy kciuki

Monika Węgrzyn z Kolbuszowej weźmie udział w Tour de Pologne Women

Dziś (28.06) w Lublinie rozpocznie się Tour de Pologne Women. W tej prestiżowej międzynarodowej imprezie kolarskiej bierze udział kolbuszowianka Monika Węgrzyn. Trzymamy kciuki.

Kolarstwo pań przeżywa prawdziwy boom. Niemal wszystkie najważniejsze wyścigi mężczyzn doczekały się kobiecych edycji.

Tour de Pologne

Podobnie jest w Polsce. Pierwszą edycję Tour de Pologne Women zorganizowano osiem lat temu. Teraz po przerwie wystartuje druga.

Dla zawodniczek przygotowano trzy trasy na Lubelszczyźnie i Roztoczu. Ściganie rozpocznie się dziś o godzinie 17.30 w Lublinie, gdzie kolarki czeka 4,5-kilometrowa jazda na czas.

Następnie zaplanowany jest pagórkowaty etap z Krasnegostawu do Kraśnika.

Gdzie oglądać?

Finałowy odcinek wiedzie spod hotelu Arche Nałęczów do Kazimierza Dolnego. Transmisję będzie można oglądać na antenie TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl.

Na liście startowej jest aż 18 zespołów, w tym trzy reprezentacje narodowe: Polska, Dania i Ukraina.

Będą również przedstawicielki 15 klubów z całego świata, między innymi z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Monika Węgrzyn

Polskę reprezentują ATOM Wrocław i Nestle Pacific Team Toruń. W barwach tej ostatniej wystartuje 23-letnia kolbuszowianka Monika Węgrzyn.

Co ciekawe, zanim postanowiła spróbować swoich sił w kolarstwie, nieźle radziła sobie w lekkoatletyce, reprezentując UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. Dziś jest trenerem w tym klubie, a jako zawodniczka skupiła się tylko na wyścigach rowerowych. Z bardzo dobrym skutkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.