Magda zachwyciła na Mistrzostwach Świata

Magda Niemczyk, utalentowana biegaczka z Kolbuszowej Górnej, odnosi  kolejne sukcesy. Tym razem zachwyciła na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Nairobi, w Kenii

Reprezentująca na co dzień klub Tiki-Taka Kolbuszowa, Magda Niemczyk wystąpiła w: sztafecie 4 x 100 m oraz w biegu indywidualnym na 100 m. W obu konkurencjach odniosła sukces.

Polska sztafeta w składzie Magdalena Niemczyk, Monika Romaszko, Dorota Puzio oraz Marta Zimna zajęła czwarte miejsce z czasem 44.31. Magda uzyskała najlepszy czas wśród swoich koleżanek.

Zawodniczki pobiły własny rekord Polski juniorek. Przypomnijmy, że ustanowiły go w tym samym składzie podczas lipcowych Mistrzostw Europy w Tallinnie, gdzie zdobyły brązowy medal.

Brązowe medalistki Mistrzostw Europy w komplecie. Pierwsza z lewej – Magda Niemczyk. Fot.: Marcin Góra.

Złoty medal Mistrzostw Świata, które odbyły się w dniach 18-22 sierpnia w Nairobi, zdobyły sprinterki z Jamajki. Na drugim miejscu były reprezentantki Namibii, a trzecie – Nigeryjki. A więc Polski były najlepsze wśród reprezentacji z Europy.

W biegu indywidualnym na 100 m Magdalena zakwalifikowała się do półfinału Mistrzostw Świata.