Koszenie Parku Niepodległości tanie nie będzie

Jest umowa na budowę Parku Niepodległości

Wiadomo, ile rocznie kosztować będzie utrzymanie zieleni na terenie Parku Niepodległości. Burmistrz Jan Zuba zdradził, że będzie to kwota pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Pisząc o Parku Niepodległości, mamy na myśli teren o łącznej powierzchni dwóch i pół hektara.
Powstaną tam alejki spacerowe, altany, oczka wodne, miejsca dla dzieci, zadaszone siedziska, plac zabaw, siłownia, trawnik, łąka z naturalną roślinnością.

W Parku pojawią się krzewy i drzewa oraz sieć dróg z chodnikami, parkingami i ścieżkami rowerowymi. Jest tam działka z przeznaczeniem pod biznes.

Koszenie Parku Niepodległości tanie nie będzie

W pierwszej kolejności posadzono tam sto dębów szypułkowych w celu upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatnio dokonano tam nasadzeń około 22 tysięcy różnego rodzaju roślin: drzew, krzewów i bylin i kwiatów wieloletnich, kwitnących w różnych porach roku.

– W budżecie na przyszły rok na utrzymanie zieleni w Parku Niepodległości znajduje się kwota 50 tysięcy złotych. Pieniądze te dotyczą między innymi kosztów koszenia trawnika o powierzchni ponad 30 arów. Będzie się to odbywało raz w tygodniu. W Parku Niepodległości jest też łąka kwietna, będzie koszona raz w roku: w sierpniu – zaznaczył burmistrz Jan Zuba.
Dodał, że jeśli któraś z roślin nie przetrzyma zimy, to zamieni ją nowa. Gmina nie zapłaci jednak za to ani grosza. Odbędzie się to w ramach gwarancji przez firmę, która urządzała zieleń w Parku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.