Kolejni mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego padli ofiarą internetowych oszustów

Kiedy wybudują ten światłowód? Są deklaracje

Dwójka mieszkańców powiatu kolbuszowskiego została oszukana w sieci. Kobieta straciła pieniądze kupując fotele, mężczyzna – telefonu komórkowego. Policjanci apelują o ostrożność podczas transakcji internetowych.

Wczoraj z policją skontaktowała się kobieta, która została oszukana w sieci. Z jej relacji wynikało, że znalazła w Internecie bardzo atrakcyjną ofertę dotyczącą sprzedaży dwóch foteli.

Nawiązała kontakt ze „sprzedającą”. Ustaliła z nią, że zapłaci połowę wartości towaru. Druga połowa płatności miała nastąpić po otrzymaniu mebli.

Kiedy towar nie dotarł w umówionym terminie, a kontakt się urwał, kobieta zaczęła szukać informacji na jej temat w Internecie.

Zamieszczone tam opinie wskazywały, że w podobny sposób „sprzedająca” oszukała już kilka osób. Mieszkanka straciła niemal 400 zł.

W podobny sposób taką samą kwotę stracił inny mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna znalazł w sieci ogłoszenie o sprzedaży telefonu komórkowego. Po ustaleniu szczegółów, zapłacił połowę kwoty, a druga połowa miała zostać uiszczona po dostawie towaru.

Po przelaniu pieniędzy, kontakt ze sprzedającym się urwał, a telefon nie dotarł. Oszukany mężczyzna zawiadomił policję o przestępstwie.

Mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożności podczas zakupów internetowych. Przypominają, że oszuści często celowo zaniżają ceny towarów, aby atrakcyjną ofertą skusić kupujących.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.