Kolejne oszustwo w sieci. Zeskanował otrzymany kod QR, stracił pieniądze

Darmowy kupon - czy warto wykorzystać?

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił kilkaset złotych, po tym jak jego 12-letni syn zeskanował otrzymany przez innego gracza kod QR. Chłopiec miał w ten sposób otrzymać atrakcyjne przedmioty w grze. Zamiast tego uruchomił płatne usługi.

Z relacji pokrzywdzonego mieszkańca powiatu wynika, że jego 12-letni syn, grając na komputerze w popularną grę internetową, nawiązał poprzez komunikator kontakt z innym użytkownikiem tej gry.
W trakcie konwersacji, pod pretekstem otrzymania darmowych przedmiotów w grze, gracz przesłał 12-latkowi kod QR. Po zeskanowaniu kodu, chłopiec miał otrzymać darmowe przedmioty do wykorzystania.

Tyle że po zeskanowaniu kodu, nic się wydarzyło.

Kilka dni później, ojciec chłopca otrzymał rachunek za telefon, z którego korzystał syn. Wartość należności wynosiła kilkaset złotych. Zaniepokojony mężczyzna skontaktował się z operatorem.

Tam dowiedział się, iż kilka dni wcześniej numer, z którego korzystał syn, obciążono płatnymi usługami.
Policjanci wyjaśniają oszustwo i przypominaną, że nieodpowiedzialne korzystanie z gier komputerowych może nieść za sobą wiele zagrożeń.

– Rozmawiajmy z dziećmi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, przestrzegajmy ich przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem komunikatorów – apelują mundurowi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.