Kolbuszowskie przedszkola tylko dla dzieci z Kolbuszowej?
Podczas gdy w miejskich przedszkolach brakuje wolnych miejsc dla maluchów, w pozostałych placówkach na terenie kolbuszowskiej gminy jest całkiem odwrotnie.

Ale można to zmienić. Przynajmniej tak twierdzi radny Marek Opaliński. Proponuje on wprowadzenie rejonizacji podczas rekrutacji do przedszkoli. – Priorytetem powinno być przyjmowanie dzieci z miejscowości, w której dane przedszkole się znajduje – uważa.
Ireneusz Kogut, gminny inspektor oświaty, nie pozostawi jednak złudzeń: – Na rejonizację w przedszkolach nie pozwala prawo oświatowe – wyjaśnia. – Ustawa mówi, że obwodem dla przedszkoli jest cała gmina. W pierwszym postępowaniu rekrutacyjnym obowiązuje sześć kryteriów, które zostały ustalone przez państwo. Jeśli nadal są wolne miejsca, to wtedy wdrażamy nasze warunki przyjęć, w których jest m.in. zapis, że odległość miejsca zamieszkania dziecka od przedszkola nie może przekraczać 3 km.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.