Kolbuszowska biblioteka ze strefą spotkań i relaksu dla młodzieży

Banderowiec gościem specjalnym biblioteki?

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej jest jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Efektem tego jest dotacja na powstanie atrakcyjnej strefy spotkań i relaksu dla młodzieży.

Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tysięcy złotych, czytelnia MiPBP zmieni swoją aranżację i częściowe przeznaczenie. Stanie się też atrakcyjnym miejscem spotkań i relaksu dla młodzieży i studentów.

Biblioteka miejscem relaksu

Biblioteka stworzy przyjazne, bezpieczne i ciekawe miejsce, którego w Kolbuszowej brakowało. Zakupione z grantu wyposażenie (pufy, szezlągi, sofy, konsola play station wraz z goglami VR) posłuży relaksowi oraz rozrywce.

– Pamiętajmy, że likwidacja wielu lokalnych połączeń komunikacyjnych sprawiła, że młodzież musi spędzać często kilka godzin w oczekiwaniu na powrót do domu. Z myślą o nich oraz o tych którzy nudzą się w domu zmieniamy swoje otoczenie oferując nową przestrzeń w naszej bibliotece – przekazuje Janusz Kozłowski z MiPBP w Kolbuszowej.

Program grantowy

Realizacja projektu rozpocznie się w czerwcu, a zakończy planowo 5 listopada, tak by młodzież mogła korzystać z nowej oferty biblioteki już w przyszłym roku szkolnym.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy. Kieruje się go do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.

„Wzmocnij otoczenie”

Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społ. i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny. Dzięki niemu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego operatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

Kolbuszowska biblioteka ze strefą spotkań i relaksu dla młodzieży - plakat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.