Koniec epoki. Andrzej Jagodziński emerytem

Koniec epoki. Andrzej Jagodziński emerytem

Po 32. latach pracy  na stanowisku dyrektora dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, Andrzej Jagodziński przeszedł na emeryturę. Co dalej?

Oficjalnie Andrzeja Jagodzińskiego pożegnano na ostatnich sesjach rad powiatowej i miejskiej. Były brawa, podziękowania i upominki.
– Dziękujemy za to, co pan zrobił dla powiatu kolbuszowskiego w zakresie czytelnictwa. Postawił pan bardzo wysoko poprzeczkę dla swoich następców. Życzę przyjemnej emerytury i realizacji marzeń – mówił starosta Józef Kardyś.

Andrzej Jagodziński ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym: przebudowę głównej siedziby MiPBP, modernizację wiejskich filii biblioteki, a także utworzenie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w budynku dawnej synagogi.

"Narodowe Czytanie" na Skwerze Regionalistów

Uruchomił w także punkt biblioteczno-świetlicowy w nowym dworcu autobusowym. W 2019 roku uzyskał tytuł Podkarpackiego Bibliotekarza Roku.

Jak się dowiedzieliśmy, pan Andrzej nadal będzie prezesem Regionalnego Towarzystwa Regionalnego im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej.
Natomiast od soboty (01.10) oficjalnie dyrektorem MiPBP w Kolbuszowej jest Paweł Michno.

Paweł Michno nowym dyrektorem biblioteki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.