Krzysztof Wójcicki: – Radni opozycji chcieli dużo wyższych diet. Dlatego głosowali na nie

Kolbuszowska gastronomia nie zapłaci podatków?

Jak informowaliśmy, radni miejscy zdecydowali o podniesieniu swoich diet. Ich miesięczne uposażenia wzrosły średnio o pół tysiąca złotych. Dużo? Jak przekazał nam radny Krzysztof Wójcicki, jeszcze większych podwyżek bezskutecznie domagała się opozycja   

Przypomnijmy, że na podwyżce diet najbardziej skorzystał przewodniczący rady, Jan Fryc. Otrzyma on 2 415,72 zł netto (wzrost o 465,72 zł). Jego dwaj zastępcy w prezydium – Piotr Panek i Norbert Tylutki dostaną po 1 771,53 zł (+ 406,53 zł).

„Chcieli wyższych diet”

Każdy przewodniczący komisji będzie miał 1 449,43 zł (+ 571,93 zł), natomiast bezfunkcyjni radni – po 1 288,38 zł (+449,88).

Sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli za udział w sesji otrzymają 322,10 zł. Dodatkowo za pełnienie funkcji gospodarza sołectwa czy osiedla dostaną 773,03 zł miesięcznie. Jeśli ktoś jest jednocześnie sołtysem / szefem osiedla i radnym, nie otrzymuje 322,10 zł za udział w sesjach.

Przeciwko podwyżce diet głosowali radni komitetu Samorząd To Wspólna Sprawa (Michał Karkut, Józef Fryc i Katarzyna Furtak-Draus).

Zdaniem radnego komitetu Gmina Kolbuszowa – Nasz Dom, Krzysztofa Wójcickiego opozycja głosowała na nie, bo chciała wyższych diet, 2 tysięcy złotych dla szeregowego radnego.    

Nie pierwszy raz

– Zgłaszali takie propozycję, ale my się to nie zgodziliśmy. Dlatego zagłosowali przeciw. Niestety przekaz medialny jest taki, że to my chcieliśmy wyższych diet, a oni nie – zaznacza Krzysztof Wójcicki.

Zwraca on uwagę, że półtora roku temu radny Michał Karkut był twarzą inicjatywy mającej na celu podwyżkę diet. Ostatecznie, po nagłośnieniu tego w mediach, temat upadł.

„Nic o tym nie wiem”

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Katarzynę Furtak Draus, radną opozycji.

– Nie wiem, jaką opinię na ten temat maja koledzy z komitetu Samorząd To Wspólna Sprawa. Natomiast ja osobiście nic o tym nie słyszałam i na pewno takiego wniosku nie zgłaszałam. Nie dyskutowałam też o tym z nikim. Zresztą od początku swojej obecności w tej radzie mówiłam jasno, że jestem przeciw jakimkolwiek podwyżkom diet – podkreśla nasza rozmówczyni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.