Taki był ostatni tydzień kampanii Tomasza Buczka. To był bardzo intensywny czas

Taki był ostatni tydzień kampanii Tomasz Buczka. To był bardzo intensywny czas - zdjęcie główne.

Tomasz Buczek to jedyny mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mało tego, ma on realną szansę na zdobycie mandatu, jest bowiem liderem listy Konfederacji na Podkarpaciu. Ostatni tydzień był dla niego bardzo intensywny. Sprawdźmy, co robił.

Tomasz Buczek – przedsiębiorca z Kolbuszowej – od wielu dni przemierza Podkarpacie swoim traktorem, którego nazwał Traktorem Wolności.

Chciał w ten sposób symbolicznie zaznaczyć swój sprzeciw wobec polityki energetycznej, klimatycznej, rolnej i suwerennościowej, jaką prezentuje Unia Europejska wobec Polski.

Poniedziałek

W poniedziałek Tomasz Buczek przedpołudniem uczestniczył w debatach w Polskim Radio Rzeszów oraz w TVP3 i w konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku.

Wtorek

We wtorek – poza odwiedzinami Kolbuszowej i Mielca – Buczek z kolegami z listy odwiedził także gospodarstwo rolne Eweliny Szczutko w gminie Dynów (powiat rzeszowski) – także kandydatki do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji.

Tam w nietypowej scenerii (na pastwisku wśród bydła mlecznego jakie hoduje młoda rolniczka) zorganizowali konferencję prasową którą zrelacjonowała TVP:

Środa

W środę na Podkarpacie przyjechał sam lider Konfederacji – marszałek Sejmu, Krzysztof Bosak, by wesprzeć w kampanii Tomasza Buczka.

Taki był ostatni tydzień kampanii Tomasz Buczka. To był bardzo intensywny czas - Krzysztof Bosak.

Konfederaci o godz. 9 odwiedzili Stalową Wolę, gdzie mówili o obronności i przemyśle zbrojeniowym:

O godz. 13 obaj byli już w Krośnie gdzie także licznie przybyli mieszkańcy tego regionu co możemy zobaczyć na zdjęciach:

Tego dnia finałowe wydarzeniem była wizyta w stolicy naszego województwa. O godz. 18 na licznie wypełnioną płytę Rynku przybyli wyborcy, aby posłuchać z jakim programem Buczek i jego koledzy z listy idzie do wyborów. Wystąpienie kolbuszowianina można obejrzeć tutaj:

Czwartek

Kolejne dwa dni były dla Buczka nie mniej intensywne. W czwartek swoim Traktorem Wolności odwiedził jeszcze mieszkańców w Nowej Dębie i w Tarnobrzegu.

Z kolei w Rzeszowie zorganizował konferencje prasową na temat spraw bezpieczeństwa Polski, po ujawnionych faktach na temat aresztowań polskich żołnierzy broniących naszych granic:

Piątek

Piątek zakończył się także konferencją prasową w sprawie śmierci młodego polskiego żołnierza broniącego naszych granic przed intruzami.

Tomasz Buczek krytykował tu polityków PO oraz Trzeciej Drogi (PSL i PL 2050) i Lewicy. Dostało się też wspierającym ich środowiskom celebryckim z Agnieszką Holland, twórczynią Zielonej Granicy, aktorką Kurdej-Szatan czy Janiną Ochojską.

– Wszystkie te partie i osoby mają krew na rękach polskiego żołnierza – stwierdził Buczek, przywołując tu zachowanie wymienionych celebrytów podczas początków trwania wojny hybrydowej na polsko-białoruskiej granicy.

Media krajowe

Tak intensywna kampania budzi podziw nie tylko u konkurencji politycznej, ale i została ona zauważona w mediach ogólnopolskich. Aktywność Buczka odnotowano w ogólnopolskich dziennikach telewizyjnych i portalach internetowych:

Wybierz mądrze

O kandydaturze Buczka i szansach, jakie ten ewentualny jego mandat w PE mógłby mieć pozytywne skutki dla Kolbuszowej wypowiadał się zarówno radny Piotr Panek, jak i burmistrz Grzegorz Romaniuk. Wybory już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca. Wybierzmy mądrze.

Materiał sfinansowany przez KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.