KOLBUSZOWA. Zamiast w dolinie Nilu, parkingi przy ŚDS? [WIDEO]

Darmowa kawa na stacji paliw Circle K dla służb ratowniczych. „To drobny gest, którym chcemy Wam podziękować”
Deficyt miejsc postojowych to w Kolbuszowej ogromny problem. Dotyka on zwłaszcza okolic ulicy Rzeszowskiej. Dlatego też od lat mówi się o budowie w tym rejonie placu parkingowego. Miałby on powstać pomiędzy rondem a stacją paliw. Wniosek w tej sprawie odrzucili jednak radni. Teraz pojawił się nowy pomysł na lokalizację obiektu.

Na budowę parkingów w rejonie ulicy Rzeszowskiej czekają przede wszystkim instytucje położone przy ulicy Kolejowej (przedszkole nr 3, szpitalny oddział nefrologii i dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy). Duży parking ułatwiłby również funkcjonowanie galerii handlowej.

Parking przy Nilu?

Urząd Miejski podjął nawet kroki w celu zmiany zagospodarowania przestrzennego działki między rondem a stacją paliw pod kątem budowy parkingu wielopoziomowego. Projekt ten odrzuciła jednak Rada Miejska, argumentując to faktem, że inwestycja realizowana byłaby w dolinie Nilu.

Burmistrz Jan Zuba nie zamierza jednak składać broni. – Nie zrezygnujemy z tego – zapowiedział. – Plany rozwojowe gminy kreślą mieszkańcy, a rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie. Wszyscy wiemy, że w centrum miasta brakuje parkingów. Będziemy chcieli to zmienić – dodał.

W podobnym tonie wypowiada się radny Michał Karkut: – Miejsca postojowe są tam bardzo potrzebne. Tam jest przecież nie tylko przedszkole, ale także oddział szpitalny – przekonuje. – Nie będziemy się upierać, że plac parkingowy musi powstać koło stacji paliw. Tym bardziej, że temat ten budzi trochę kontrowersji z uwagi na to, że raz na jakiś czas rozlewa się tam nasza rzeczka.

Dlatego ostatnio zaproponowałem inne rozwiązanie problemu. Myślę, że jest ono sensowne, wymaga tylko uzgodnień z zarządcą krajowej „dziewiątki”, gdyż wszystko musi się odbyć w pasie drogowym, ale z tego co rozmawiałem z projektantami, jest to do zrobienia – zapewnia.

Pismo do burmistrza

O jakie rozwiązanie chodzi? Otóż radny Karkut wystąpił na piśmie do burmistrza Zuby z prośbą o analizę możliwości budowy miejsc parkingowych wzdłuż budynku Środowiskowego Domu Samopomocy od strony ulicy Rzeszowskiej. Oto fragmenty interpelacji w tej sprawie.

„Od dawna jest nam znany problem związany z brakiem miejsc postojowych przy Przedszkolu nr 3 oraz Oddziale Nefrologii i Dializoterapii przy ul. Kolejowej. Trudność z budową  parkingu przy tej ulicy, oraz ryzyko związane z ewentualnym podniesieniem gruntu i budową parkingu na gminnej działce w okolicy ronda im. J.K. Lubomirskiego zmusza nas do szukania innych rozwiązań.

W związku z tym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być budowa miejsc postojowych między ul. Rzeszowską a ŚDS. Z całą pewnością szerokość pasa drogowego w tym miejscu jest na tyle duża, że budowa dodatkowego pasa jednokierunkowego i miejsc postojowych jest możliwa i nie wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu na drodze krajowej nr 9. Należy zaznaczyć, że są możliwe dwa warianty wjazdu na ewentualny parking: wjazd z ul. Rzeszowskiej z wyjazdem na ul. Kolejową oraz wariant z wjazdem od ul. Kolejowej i wyjazdem na Rzeszowską”.
    
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.