Wybudujcie parking przy Stanisława Krzaklewskiego w Kolbuszowej

KOLBUSZOWA. Wybudujcie parking przy Krzaklewskiego!

Powoli dobiega końca modernizacja ulicy Stanisława Krzaklewskiego (dawna 22 lipca) w Kolbuszowej. Dzięki temu pojawi się tam około trzysta metrów nowej jezdni. Nie będzie natomiast postulowanych od lat przez kierowców i okolicznych mieszkańców parkingów.

Na przebudowę ulicy w budżecie gminy zapisano 200 000 zł. Termin zakończenia prac, które mają polegać na ułożeniu asfaltu i krawężników na odcinku około 300 metrów, to koniec października. Dodatkowo na zjeździe do Szpitala Powiatowego ma pojawić się kostka brukowa.
Auta blokują ruch

Nie powstanie natomiast parking, o który kilka lat temu postulował Stanisław Długosz. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przypomniała o tym Joanna Procak, mieszkanka Kolbuszowej.

Na końcu ulicy Wojska Polskiego, przy Krak-Medzie parkowane są samochody i w ten sposób przeszkadzają innym pojazdom kierującym się w stronę szpitala – podkreślała. – Poza tym brakuje miejsc postojowych dla okolicznych mieszkańców. W związku z tym remontując tę ulicę, można byłoby pomyśleć o budowie parkingów z płyt ażurowych na pasie wzdłuż ogrodzenia szpitala.

Parkingi za rok?

Burmistrz Jan Zuba nie mówi nie:

Prowadzone prace przy remoncie ulicy Krzaklewskiego polegają między innymi na ułożeniu nowego krawężnika od strony szpitala w pozycji leżącej po to właśnie, żeby mogły tam powstać miejsca postojowe – zaznaczył. – Ten cały obszar pasa drogowego jest przewidziany na ten cel. Widzimy bowiem, ile tam samochodów się gromadzi blokując przejazd ulicą Krzaklewskiego.
Problem ten występuje zwłaszcza przed przychodnią, przed skrzyżowaniem jadąc od ulicy Jana Pawła II. Utrudnia to bezpieczeństwo szczególnie tym, którzy wyjeżdżają z ulicy Żeromskiego, bo auta stojące na poboczu skutecznie zasłaniają widok – podkreślił burmistrz przyznając  rację Joannie Procak.

Będziemy chcieli kontynuować prace w tym rejonie w przyszłym roku, tak żeby urządzić tam parking. Oczywiście użyjemy płyt ażurowych, bo chodzi o to, żeby była powierzchnia biologicznie czynna – zapewnił.

1 Komentarz

  1. Jedna uwaga do całej tej sprawy z parkingiem dla krak medu. Jeśli komuś się wydaje że wybudowanie parkingu 100 metrów dalej spowoduje że ludzie parkujący koło przychodni nagle zaczną korzystać z tego parkingu to chyba urwał się z chinki. Nikt z tego korzystał w takim celu nie będzie. Te samochody jak stały koło przychodni nadal będą tam stać. Ponieważ gdyby się dało to ludzie wiechali by nimi do gabinetu. I to nie ci niepełnosprawni starsi. Ale młodzi i sprawni którzy mogą sobie kawałek przejść. Z tego parkingu może skorzystać ktoś kto będzie jechał na rehabilitację w szpitalu albo mieszkańcy którzy tam jednak mają swoje posesję i tam powinni parkować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.