KOLBUSZOWA. Plaga hien cmentarnych na komunalnej nekropolii

Cmentarz Komunalny przy ulicy Sokołowskiej stał się ulubionym miejscem działalności złodziei. Kradną co popadnie. Najczęściej są to bukiety ze sztucznych kwiatów, ale nie pogardzą i zniczami. Doszło do tego, że niektórzy mieszkańcy nie chcą być tam chowani.
Niedawno w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej odbyła się rozprawa z udziałem kobiety, która ogołociła w ten sposób kilkadziesiąt grobów. W jaki sposób udało się ją zidentyfikować? Mówi się, że złodziejkę nagrała kamera Straży Miejskiej. Burmistrz Jan Zuba tego nie potwierdza, ale też i temu nie zaprzecza.

Paweł Michno: – Tylko monitoring

O szczegółach nie będę mówił, bo po co. Lepiej żebyśmy my wiedzieli, w jaki sposób łapać tych co kradną, a nie oni – oświadczył. – Nie będziemy absolutnie tolerować takich zachowań. Bukiety ze sztucznych kwiatów są bardzo drogie, sięgają 200 zł i więcej. Są więc łakomym kąskiem dla złodziei. Biorą je, a potem sprzedają w innych rejonach miasta. Takie kradzieże zdarzają się wszędzie, ale ten cmentarz jest naszą własnością i jesteśmy za niego odpowiedzialni – zaznaczył burmistrz Zuba.

Położona na „górce weryńskiej” nekropolia nie od dziś pada łupem cmentarnych hien. Od lat zwraca na to uwagę radny Paweł Michno: – Przykre jest to, że ktoś próbuje się obłowić kosztem rodzin zmarłych, nie szanuje tego miejsca – wkurza się – Faktem jest, że cmentarz jest na odludziu, co sprzyja różnym dziwnym zachowaniom. Dochodzą mnie sygnały, że jeśli w dalszym ciągu będą tam miały miejsce kradzieże, to mieszkańcy będą chować swoich bliskich na innych cmentarzach.
Zdaniem radnego Michno, na komunalnej nekropolii powinien zostać zainstalowany całodobowy monitoring. Wtedy, jak podkreśla, problem okradania grobowców powinien zniknąć. Burmistrz odpowiada, że obecnie trwają prace projektowe związane z budową oświetlenia ulicy prowadzącej na cmentarz. Wraz z nim ma powstać zasilanie energetyczne i postulowany przez radnego monitoring.

Chce monitoringu na cmentarzu

W związku z plagą cmentarnych hien radny Paweł Michno postuluje o monitoring na Cmentarzu Komunalnym w Kolbuszowej. Tekst na ten temat znajdziesz tutaj: https://kolbuszowalokalnie.pl/kolbuszowa-plaga-hien-cmentarnych-na-komunalnej-nekropolii/

Opublikowany przez Kolbuszowa Lokalnie Środa, 12 sierpnia 2020

 

2 Komentarze

  1. Wydaje mi się że założenie kamery nie jest aż tak drogie, a byłby na zakończony problem. Mi się wydaję że to tylko niedbałość i lekceważenie osób które proszą o pomoc w zlikwidowaniu tego problemu. My nie będziemy przenosić grobów na inne cmentarze, Bo Nasi Zmarli to nie worek ze ziemniaki żeby je przerzucać w coraz to inne miejsce w dodatku wyłożyliśmy bardzo duże pieniądze.

  2. no wlasnie gdyby pan prokurator dal zielone swiatlo by ta pania kradnaca na cmentarzu pokazac swiatu bysmy wiedzieli kim jest i cale miasto by sie smialo to gwarantuje wam ze nastepna taka hiena cmentarna by sie 100 razy zastanowila .a tak smieszne prawo chroniace zlodzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.