Uwaga, kierowcy. Handlowa zamknięta dla ruchu

Trwa przebudowa Handlowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wkrótce na ulicy Handlowej rozpoczną się prace związane z „ułożeniem warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej”. W związku z tym trakt ten w tym czasie będzie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Urząd Miejski poinformował, że w czwartek (14.10), od godziny 15 do piątku (15.10) rano (godz. 5) ul. Handlowa będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.
Wykonawca robót drogowych, czyli firma Eurovia Polska, planuje w tym czasie zrealizować tam roboty związane z ułożeniem warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej. Prace te będą się odbywać na obu pasach ruchu w kierunku ulicy Jana Wiktora.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych termin robót może ulec zmianie.

Przebudowa ulicy Handlowej trwa od ponad trzech miesięcy. Wykonawca robót najpierw rozdzielił tam starą kanalizację na sanitarną i deszczową. Potem rozpoczął budowę nowej nawierzchni oraz parkingów, chodników i oświetlenia. Tymczasem pojawiły się skargi na sposób realizacji tego zadania.

Krytykuje się wolne tempo prowadzonych prac i bałagan komunikacyjny panujący na ulicy. Koszt  przedsięwzięcia to prawie dwa miliony złotych, z czego znaczna część to dotacja rządowa.

Inwestycji bronił burmistrz Jan Zuba.

– Absolutnie nie możemy narzekać na wykonawcę. Jest to bardzo dobra firma. Oczywiście, problemów jest cała masa jak przy każdej inwestycji. Ale nad wszystkim czuwa inspektor nadzoru, kierownik budowy i pracownicy Urzędu Miejskiego – podkreślał burmistrz.
Ulica Handlowa to główna arteria dzielnicy przemysłowej, czyli obszaru położonego pomiędzy ulicami Jana Wiktora, ks. Ludwika Ruczki i Rzeszowską; gdzie skupiony jest lokalny biznes.

Uwaga kierowcy. Handlowa zamknięta dla ruchu
Fot. Google Maps

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.