Katarzyna Dypa dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Katarzyna Dypa dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

To potwierdzone. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej będzie miało nowego szefa. Od 3 stycznia 2023 r. będzie nim Katarzyna Dypa. Na tym stanowisku zastąpi Jacka Bardana.

Katarzyna Dypa jest mieszkanką Kolbuszowej. W  muzeum pracuje od około 15 lat, obecnie jest kierownikiem Działu Upowszechniania i Promocji.
Jak nam powiedziałam, obowiązki dyrektora oficjalnie obejmie 3 stycznia 2023 roku i dopiero wtedy będzie mogła udzielić szerszej informacji na ten temat.

Muzeum Kultury Ludowej, które zarządzą przede wszystkim kolbuszowskim skansenem, to jednostka Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Stąd decyzja w sprawie nowego dyrektora zapadła właśnie w Rzeszowie, choć przy współudziale przedstawiciela Kolbuszowej, jaką w Zarządzie Województwa jest wicemarszałek Ewa Draus.
Obecnie szefem muzeum jest Jacek Bardan. Stanowisko to piastuje od prawie dwóch dekad. Z końcem roku przechodzi na emeryturę, choć wydawało, że może ubiegać o reelekcję.

Zastąpi go Katarzyna Dypa, która o stanowisko dyrektora  rywalizowała z Jolantą Dragan (obie panie są wieloletnimi pracownicami muzeum).

Komisja konkursowa wybrała i rekomendowała jednak tą pierwszą. Stosowną uchwałę w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego.
Katarzyna Dypa dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
Obecny dyrektor i przyszła pani dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Publikacja prasowa Super Nowości z 2 lipca 2010 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.