Kolbuszowski policjant w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Policjant, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Kolbuszowej pijanego kierowcę volkswagena. Wyciągnął go z samochodu i przyprowadził do budynku komendy.

W piątek (16.12), o godz. 17.30 do budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej przyszedł będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz tej jednostki. Przyprowadził on nietrzeźwego mężczyznę.
Z relacji mundurowego wynikało, że chwilę wcześniej, idąc ulicą Piekarską, zauważył kierującego volkswagenem, który wjechał na chodnik, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaspę śnieżną po drugiej stronie drogi.

Policjant pobiegł w stronę auta, obok którego stała wystraszona kobieta. Funkcjonariusz otworzył drzwi od strony kierowcy i wyciągnął go z pojazdu.

Kiedy od mężczyzny wyczuł alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i z pomocą kobiety zaprowadził do znajdującego się niedaleko budynku komendy policji.

Relację tą potwierdziła kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Oznajmiła ona, że mężczyzna przejechał tuż obok niej, stwarzając zagrożenie dla jej życia.
Policjanci ustalili, że kierowcą volkswagenem jest 61-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Odmówił on poddania się badaniu na stan trzeźwości, pobrano mu więc krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny jego pojazdu. W sprawie trwają dalsze czynności.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.