Dwoje kolbuszowian w „czubie” listy wyborczej PiS do Sejmiku Województwa
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmiku Województwa – najbogatszego i najbardziej wpływowego samorządu na Podkarpaciu. Nas najbardziej interesuje okręg nr 3 (powiaty: tarnobrzeski, stalowowolski, niżański i kolbuszowski). W tym okręgu wyłonionych zostanie pięciu radnych, w sumie Sejmik liczył będzie 33 radnych. Na liście PiS jest dwoje kolbuszowian. „Jedynkę” dostała była wojewoda , Ewa Draus, a „trójkę” – Bogdan Romaniuk, eks-starosta powiatu.

Lista PiS w wyborach do Sejmiku – okręg nr 3
  1. Ewa Draus
  2. Antoni Błądek
  3. Bogdan Romaniuk
  4. Jan Dziubiński
  5. Kamila Piech
  6. Danuta Kacprzyk
  7. Bogusław Tofilski

Ewa Draus ukończyła socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Następnie wyjechała  na studia do Francji. W latach 2000–2003 kierowała Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie. W 2002 r. została wykładowcą akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu. W latach 2005-07 była wojewodą podkarpackim. Od 2010 jest radną Sejmiku.
Bogdan Romaniuk ukończył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1999–2002 pełnił funkcję sekretarza powiatu kolbuszowskiego, a następne cztery lata sprawował urząd starosty. W 2006 r. został radnym sejmiku województwa i jest nim do dziś. Od trzech lat zasiada w Zarządzie Województwa, w któym pełni funkcję  wicemarszałka. Był współtwórcą i pierwszym dyrektorem Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.