Jutro oficjalnie oddadzą do użytku nowy dworzec

Nowy dworzec już otwarty [ZDJĘCIA, WIDEO]

W poniedziałek (13.06), o godzinie 12 odbędą się uroczystości związane z oficjalnym oddaniem do użytku nowego dworca w Kolbuszowej. Będzie to wydarzenie symboliczne, bo z nowego obiektu podróżni korzystają już od ponad miesiąca (11.05).

Przebudowa dworca, którego jutro politycy będą oddawać do użytku, kosztowała 6,5 mln zł, z czego jednak znaczną część pokryły środki z zewnątrz.
Część budynku, którą przeznaczono do obsługi pasażerów, otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godz. 6-22; a w soboty i niedziele – w godz. 8-16.

Nowy dworzec to obiekt wielofunkcyjny, który przystosowano do obsługi osób: niepełnosprawnych, starszych i podróżujących z małymi dziećmi.

W budynku swoje miejsce znalazły: poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci.

Są tam również miejsca dla biura podróży i lokalu gastronomicznego. Ponadto działa tam świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym.

W drugiej części budynku znalazły się też pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (działy alimentów i świadczeń rodzinnych)
W sąsiedztwie dworca znajdują się cztery stanowiska autobusowe oraz postój taksówek. Do peronów kolejowych poprowadzi przejście podziemne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.