Ulica Parkowa w Kolbuszowej ma być gotowa pod koniec roku

Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Modernizacja ulicy Parkowej ma potrwać do końca tego roku. Wyjątkiem jest odcinek od mostu do ulicy Narutowicza, który zostanie zrewitalizowany na finale prac, czyli w 2021 roku. Zanim tak się stanie będzie służył jako dojazd na plac budowy bulwarów przy Nilu.

Ulica Parkowa to dziś zupełnie inny trakt. Asfalt zastąpiła kostka betonowa. Zaczyna widać też już nowe ogrodzenie wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1, a przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny ceglany murek. Przewidywany termin wymienionych robót to 15 grudnia 2020 rok.
Kostka zamiast asfaltu

To będzie piękna wizytówka naszego miasta – zapewnia burmistrz Jan Zuba. – Roboty muszą jednak postępować w odpowiedniej kolejności. Priorytetem była ulica Parkowa. Dlatego prace nie mogły tam trwać miesiącami, dlatego skupiliśmy się na realizacji podstawowego zakresu, jakim było położenie kostki brukowej na wakacjach. I to się udało. W tej chwili trwają roboty związane z ogrodzeniem szkoły nr 1, oświetleniem i wykonaniem murków od Ogródka Jordanowskiego.

Całość będzie zakończona z końcem tego roku, ale jeśli chodzi o odcinek od drogi krajowej nr 9 łącznie z mostem. Natomiast od mostu do ulicy Narutowicza będzie wykonany jako ostatni, ponieważ jest to droga dojazdowa do placu budowy, do bulwarów. Po wykonaniu prac na bulwarach ten końcowy odcinek będzie zrealizowany. Całość wszystkich prac ma być zakończona za rok – zaznacza Jan Zuba.

Bulwary nad Nilem

Burmistrz przekonuje, że bulwary przy Nilu będą miejscem spotkań wszystkich pokoleń:

Szlak ten rozpocznie się skwerem naprzeciwko komendy policji i będzie biec wzdłuż rzeki aż do parkingu za budowanym Domem Seniora – zapowiada. – Myślę, że będzie się wszystkim podobać, a po drugie będzie to bardzo funkcjonalne. Założenia są takie, żeby bulwary łączyły pokolenia, czyli żeby to było miejsce dla rodzin z dziećmi i seniorów. A więc to wszystko jest już w kontraktach, umowy są już zawarte.
Dodajmy, że na skwerze obok komendy policji zamontowany zostanie kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby będą alejki spacerowe. Wszystko to realizowane będzie w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła płyty Rynku). Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 4,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja unijna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.