Znamy termin zakończenia budowy połączenia ulic ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora

Budują bardzo ważną drogę dla Kolbuszowej. Sprawdź postęp prac [ZDJĘCIA]

Urząd Miejski w Kolbuszowej podał termin zakończenia budowy połączenia drogowego ulic ks. Ludwika Ruczki i Jana Wiktora. Finał prac zaplanowano za miesiąc.  

Budowa bardzo długo wyczekiwanego przez kierowców połączenia ulic ks. Ruczki i Wiktora rozpoczęła się w lutym 2023 roku.
Mała obwodnica

Przetarg wygrało konsorcjum firm ze Stalowej Woli oraz Bojanowa, i to ono realizuje to przedsięwzięcie.

Wartość inwestycji wynosi dokładnie 3 736 937 zł, z czego jednak aż 2,7 mln zł to dotacja, którą gmina Kolbuszowa otrzymała z rządowego funduszu Polski Ład.

Łącznik, który nazywa się też małą obwodnicą miasta, ma być odcinkiem o długość około 580 metrów. Ze szczegółami zapoznasz się w artykule: Oto trasa nowej drogi, która połączy ulice Ruczki i Wiktora [ZDJĘCIA, WIDEO].
Plusy inwestycji

Najpierw przygotowano teren, ułożono krawężniki oraz chodnik i wykonano podbudowę pod asfalt. W październiku odbędą się roboty bitumiczne oraz montaż oświetlenia. Zakończenie prac, jak informuje magistrat, to przyszły miesiąc.

Nowa trasa ma wpłynąć korzystnie na bezpieczeństwo ruchu. Ma też poprawić warunki funkcjonowania okolicznych firm i skomunikować ten rejon Kolbuszowej zarówno z drogą krajową nr 9, jak i z traktem w stronę Sokołowa Małopolskiego.
Trasa nowej drogi

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.