Halina Frąckowiak zaśpiewa dziś w Raniżowie

Halina Frąckowiak zaśpiewa dziś w Raniżowie
Fot. Agata Dyka, Ciepielewska Design

Dziś, o godz. 18 w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raniżowie zaśpiewa Halina Frąckowiak. Znana artystka wystąpi dla czteroletniego Olka Krudysza z Woli Raniżowskiej, który jest chory na Zespół Angelmana.

Halina Frąckowiak to znana piosenkarka popowa, znana szczególnie w okresie Polski Ludowej. Nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach świata.
75-letnia dziś piosenkarka hurtowo wygrywała festiwale w Opolu i w Kołobrzegu. W 1975 r. nagrodzono ją dodatkowo tytułem „Miss Obiektywu”.

Pracując z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi, wylansowała swoje największe przeboje („Ktoś”, „Czekam tu”, „Napisz, proszę”, „Za mną nie oglądaj się”). Wielokrotnie wygrywała plebiscyty na najpopularniejszą piosenkarkę w kraju, brała udział w zagranicznych festiwalach.

Halina Frąckowiak zaśpiewa dziś dla Olusia Krudysza z Woli Raniżowskiej, który jest chory na Zespół Angelmana. Schorzenie to wiąże się z: trudnościami w chodzeniu, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, zaburzeniami ruchu i równowagi, praktycznie brakiem mowy oraz atakami padaczki.
Obecnie chłopiec jest rehabilitowany pięć razy w tygodniu. Wizyty te w głównej mierze są wizytami prywatnymi. W związku z tym to wszystko kosztuje.

Olek uczęszcza także na turnusy rehabilitacyjne, które przynoszą najlepsze efekty, ale również wiążą się z ogromnymi kosztami (4-6 tysięcy zł.).

To dzięki intensywnym zajęciom rehabilitacyjnym Oluś zaczął wstawać i chodzić przy meblach.

Dodatkowo za granicą pojawił się lek na zespół Angelmana do fazy badań klinicznych. Pozwoliło to rodzicom mieć nadzieję na to, że życie Olusia będzie wolne od napadów padaczki. Że ich synek będzie mógł mówić i biegać jak jego rówieśnicy.
Kolęda dla ciężko chorego Olusia Krudysza

Wstęp na koncert Haliny Frąckowiak jest wolny. Wydarzenia będzie transmitowane tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.