Gabrysia Kretowicz laureatką ogólnopolskiej akcji

Gabrysia Kretowicz ze szkoły w Widełce laureatką ogólnopolskiej akcji!

Uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej imienia Królowej Jadwigi w Widełce, Gabrysia Kretowicz, została laureatką ogólnopolskiej akcji „Serce Kapsuły Czasu”. Gratulacje.

Konkurs polegał na wyobrażeniu sobie świata za sto lat i przedstawieniu tego w formie literackiej lub plastycznej. Organizatorem konkursu była Fundacja TworzyMY Kraków. W sobotę (05.09) na Placu Szczepańskim w Krakowie najlepsze prace zostały zamknięte w specjalnej Kapsule Czasu .

To nie pierwszy sukces

Udział w tym wydarzeniu wzięła również laureatka konkursu, 12-letnia Gabrysia Kretowicz. Towarzyszyła jej rodzina. Jej praca w formie pisemnej i elektronicznej została zamknięta w kapsule. Co więcej, fragment jej opowiadania znalazł się na bilbordzie promującym konkurs.
Oto co napisała:

„Świat za 100 lat będzie inny, kapsuły, latające spodki, ubrania jak kostiumy z filmu science-fiction staną się codziennością. Kosmos zbliży się do nas, będzie na wyciągnięcie ręki. Ale nie zmieni się jedno: dzieci! Wciąż będzie je fascynował świat, z przyjemnością i radością będą odkrywać nieznane zjawiska, a każde zdarzenie będzie miało wymiar niezwykłej przygody. Paczki superprzyjaciół, których połączy: przypadek, wspólna szkoła, zainteresowania czy chęć przeżycia przygody , będą zawsze istnieć. Bo przyjaźń za 100 lat wciąż będzie taka sama. Tego jestem pewna!”

To kolejny sukces literacki Gabrysi. 12–latka jest również laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii „proza”.

Gabrysia Kretowicz laureatką ogólnopolskiej akcji!
Gabrysia Kretowicz laureatką ogólnopolskiej akcji!
Zdjęcia: Sylwia Kretowicz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.