Pił z bratem, a potem siadł za kierownicą i ruszył w drogę. Zatrzymano go w Widełce

Pijany kierowca

Najpierw pił alkohol ze swoim bratem, a potem siadł za kierownicą. Na szczęście dalszą jazdę uniemożliwił mu 19-latek, który jechał za nim.
Do zdarzenia doszło w czwartkową (20.04) noc. Około godziny 22.30 na policję zadzwonił 19-letni mieszkaniec gminy Głogów Małopolski.

Poinformował on, że w Widełce po drodze krajowej nr 9, porusza się ford, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Dodał, że cały czas za nim jedzie, aby uniemożliwić mu ucieczkę.

Kierujący fordem zjechał z drogi głównej i zatrzymał się w okolicy kościoła w Widełce.
Tam przyjechali policjanci. Na miejscu zdarzenia zastali siedzącego za kierownicą 64-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego oraz oddalającego się z miejsca innego mężczyznę, który po wylegitymowaniu okazał się być jego bratem.

Jak ustalono, razem pili oni alkohol. Kierowca forda został zatrzymany. Badanie wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Policja przypomina, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku i niezwłocznie przekazać policji.
Obywatelskie ujęcie to także przywilej wynikający z zapisów Kodeksu Postępowania Karnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.