KOLBUSZOWA. Amfiteatr, fontanna, dom seniora. Sprawdź co powstaje przy Kolegiacie [WIDEO, ZDJĘCIA]

KOLBUSZOWA. Tak zmienią się tereny wzdłuż rzeki Nil [WIZUALIZACJE]

Na terenach Kolegiaty Kolbuszowskiej trwają intensywne prace budowlane. Dotyczą one przede wszystkim rozbudowy starej „wikarówki” celem utworzenia tam dziennego domu seniora. W planach jest również powstanie amfiteatru z zadaszoną sceną i oświetleniem. Te i inne przykościelne inwestycje realizowane są i będą w ramach rewitalizacji miasta.

Przyszły Dzienny Dom Seniora wyposażony będzie w taras z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Na parterze będzie mieściła się sala spotkań z aneksem kuchennym. Będą tam także: pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem. Na piętrze powstaną: pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii i wypoczynku i miejsca dla pielęgniarek.




Dom dla seniorów

Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką betonową oraz żwirem. Powstaną miejsca postojowe i chodniki. Prace nad otoczeniem obejmować będą również budowę altany ogrodowej i deptaków na placu pomiędzy plebanią a ulicą Narutowicza. Zadaszenie z miejscem na grill, stoły i ławki będzie służyło do spotkań integracyjnych dla seniorów i okolicznych mieszkańców. Do ogrodu wykonane zostaną specjalne schody terenowe wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych.

Dzienny Dom Seniora przeznaczony będzie dla około 30 mieszkańców gminy Kolbuszowa w wieku powyżej 60 roku życia. Pracę w tej placówce ma znaleźć pięć osób.

Amfiteatr ze sceną

To nie wszystko. Na terenie pomiędzy kładką na rzece Nil a Kolegiatą powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Zamontowane zostaną kurtyny wodne. Będzie też fontanna multimedialna dla dzieci, która będzie automatycznie sterowana. Pojawią się tam również obiekty plenerowe małej architektury (ławki, stojaki na rowery, pergole drewniane, murki gabionowe, dwie odlewane figurki krokodyla, kosze na śmieci) oraz obiekty do plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży (stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci, rampa dla deskorolkarzy).

Zmianie ulegnie otoczenie wokół pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego – powstaną tam: murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie. Prace mają potrwać do grudnia 2021 roku.




Galeria zdjęć




Materiał WIDEO

2 Komentarze

  1. Na amfiteatr i fontannę multimedialną są pieniądze a na szkołę specjalną w Kolbuszowej Dolnej nie, ma pieniędzy jak to jest możliwe?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.