Dramatyczny apel o pomoc piłkarek Sokoła Kolbuszowa Dolna [WIDEO]

Dramatyczny apel o pomoc piłkarek Sokoła Kolbuszowa Dolna [WIDEO]
Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna opublikowały dziś na YouTube apel o pomoc. – Walczymy o istnienie kobiecej sekcji – nie kryje Dariusz Widelak, prezes klubu.

Klub ma na swoim koncie wiele osiągnięć sportowych. Są to między innymi 10 mistrzostw Podkarpacia w futsalu kobiet oraz trzecie miejsce w kraju w beach soccerze. Przez ostatnie sześć lat drużyna występowała w I lidze. Wiele byłych zawodniczek Sokoła dostało szanse gry w ekstralidze, a nawet zagrało w seniorskiej reprezentacji Polski (Dorota Wilk, Marysia Zbyrad i Sofia Gonzalez).

Niestety obcięcie dotacji z magistratu sprawiło, ze dalsze losy kobiecej sekcji Sokoła są pod wielkim znakiem zapytania. Piłkarki boją się czy uda im się dograć do końca sezon w II lidze.

Dotychczas dotacje z Urzędu Miejskiego stanowiły do tej pory 80 procent naszego budżetu, resztę stanowiły wpływy z naszej działalności i od sponsorów – mówi Dariusz Widelak, prezes MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna. – W tej chwili, niestety, sytuacja się pogorszyła. Nasz budżet został pomniejszony o połowę i niezmiernie trudno jest nam załatać tę dziurę finansową. Nie chciałbym jednak powiedzieć naszym dziewczynom, że to już koniec. Dlatego proszę o pomoc. Podaję nr konta: 49 9180 0008 2001 0000 1632 0001 w tytule przelewu należy wpisać „Darowizna na cele statutowe sekcji kobiecej”.
 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.