Cudowna wiadomość. Julka Gola z Domatkowa będzie miała ortezki, dzięki którym będzie mogła chodzić [FOTO]

Poruszające nagrania z koncertu Kordiana w Domatkowie. W roli głównej - Julka Gola [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na taką informację czekaliśmy. Wszystko wskazuje na to, że Julka Gola z Domatkowa będzie miała ortezki, które pozwolą jej samodzielnie chodzić.

Julka Gola urodziła się w listopadzie 2018 roku z wadą układu nerwowego. Następstwem było wodogłowie, stopa końsko – szpotawa, pęcherz neurogenny oraz niedowład kończyn dolnych.
Dziewczynka mieszka w Domatkowie, daleko od ośrodków medycznych, więc dojazdy są dla jej rodziców uciążliwe i drogie. Jej rodziców nie stać na zakup ortez, na opłacenie leczenia i rehabilitacji.

– Nasza Juleczka intelektualnie nie odbiega od rówieśników. Najbardziej zależy nam na wzmocnieniu jej sfery fizycznej, by nie czuła się wykluczona i zagubiona w nowej rzeczywistości. Co miesiąc w budżecie domowym musimy znaleźć środki na dojazdy do specjalistów, wizyty lekarskie i rehabilitacje. To są, niestety, sumy rzędy kilku tysięcy miesięcznie. Koszt ortez jest dziś poza naszym zasięgiem, dlatego z całego serca proszę o pomoc – apelowali rodzice Julki

Na szczęście z pomocą przyszła lokalna społeczność. Dzięki temu dziewczynka ma duże szanse, by chodzić. Poinformowali o tym Ewelina i Albin Golowie.
– Żadne słowa nie oddadzą naszej wdzięczności. Dzięki Waszej pomocy byliśmy dziś odebrać odlew gipsowy na nowe ortezki dla Julki. Za miesiąc będzie przymiarka, na którą też musimy pojechać. Już za 2 tygodnie gotowe do odbioru, ortezy. Są one dla Julki bardzo ważne, bo bez nich nie mogłaby samodzielnie chodzić. Jeszcze raz dziękujemy – przekazali rodzice pięciolatki.

Cudowna wiadomość. Julka Gola z Domatkowa będzie ortezki, dzięki którym będzie mogła chodzić [ZDJĘCIA]
Cudowna wiadomość. Julka Gola z Domatkowa będzie ortezki, dzięki którym będzie mogła chodzić [ZDJĘCIA]
Cudowna wiadomość. Julka Gola z Domatkowa będzie ortezki, dzięki którym będzie mogła chodzić [ZDJĘCIA]
Odlew gipsowy na nowe ortezki dla dzielnej pięciolatki z Domatkowa. Zdjęcia: Facebook/Małe kroki Julki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.