Letni Piknik Sportowy w Spiach dla Klary Bieleń i Amelii Michalskiej

Jutro kiermasze charytatywne dla Klary i Amelii

W niedzielę (27.08) na placu nad rzeką Łęg w Spiach, odbędzie się Letni Piknik Sportowy. Będzie to impreza na rzecz Klary Bieleń i Amelii Michalskiej. Start o godzinie 14.30. Wstęp wolny.

Organizatorzy pikniku sportowego w Spiach przygotowali wiele atrakcji. Są to między innymi:
  • występ Akademii Muzycznej „ Świetlika”,
  • zawody „Moja twarz” i „Mistrz wbijania gwoździ”,
  • turniej siatkówki plażowej,
  • pokazy samoobrony i street workout,
  • atrakcje dla dzieci (dmuchańce, tatuaże, Holi Show, Laser Paintball);
  • zwiedzanie wozu strażackiego,
  • kiermasz ciast, alpaki z Koziej Górki,
  • stoisko rękodzieła Środowiskowego Domu Samopomocy w Spiach,
  • koncerty zespołów TraLaBand i Fidelis
  • zabawa taneczna.

Gwoździem programu będzie charytatywna loteria fantowa na wsparcie rehabilitacji Klary Bieleń i Amelii Michalskiej. Do wygrania są między innymi rowery i vouchery od lokalnych firm.

Klara ma 8 lat. Gdyby była zdrowa, chodziłaby do szkoły podstawowej. Niestety, zamiast tego, uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie. Jest to placówka dla dzieci z ciężkim upośledzeniem umysłowym.
Rodzice wożą ją tam we własnym zakresie, co daje ponad 200 km i ok. 5 godzin w samochodzie w ciągu 5 dni w tygodniu. To są określone koszty.

Poza tym w każdym tygodniu Klara ma 6 godzin terapii w kilku gabinetach prywatnych. Miesięczny kosztuje to ponad 2 500 zł. Najcięższe schorzenia Klary, to dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczka lekooporna.

Pomimo tych  obciążeń dziewczynka systematyczna rehabilitacja przynosi widoczne i namacalne efekty.
Potrafi sama usiąść, przemieszczać się po macie, a postawiona i podtrzymywana – umie utrzymać się w pozycji stojącej. Jeżeli nadal będzie ćwiczyć, jest nadzieja, że kiedyś nauczy się przestawiać nogi.

Amelia Michalska jest uczennicą liceum ogólnokształcącego, ale i ze względu na  stan zdrowia nie ma możliwości uczęszczać normalnie do szkoły. Ma nauczanie indywidualne w domu.

Potrzebuje codziennej kosztownej rehabilitacji, bo jej choroba, która usztywnia wszystkie stawy. Musi więc codziennie ćwiczyć, żeby w miarę funkcjonować. Nastolatka potrzebuje też opieki 24 godz. na dobę. Zażywa różna leki na tarczycę i lepsze trawienie.

Letni Piknik Sportowy w Spiach dla Klary Bieleń i Amelii Michalskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.