Chwalą przebudowę dworca. „Prace idą pięknie”

W budynku dworca w Kolbuszowej widać zmiany

Przebudowa dworca w zasadzie jest już na półmetku. Zakończyły się roboty rozbiórkowe. Widać postępy prac dotyczących montażu więźby dachowej.

O tym jak ważna to inwestycja dla Kolbuszowej świadczy fakt, że nasi Czytelnicy właśnie przebudowę dworca wybrali pozytywem 2020 roku. Przedsięwzięcie na ostatniej sesji Rady Miejskiej skomentował poseł Zbigniew Chmielowiec:
– Oglądałem z bliska przebudowę dworca i jestem pod wrażeniem tego, co tam zastałem. Nie wiem, kto jest wykonawcą tej inwestycji, ale widać, że robi to porządnie. Czyściutko na placu budowy, o ile można tak powiedzieć w przypadku robót. Prace idą pięknie  – oświadczył.

Ruczki z funkcją dworca

Prace związane z przebudową kolbuszowskiego dworca mają zakończyć się pod koniec tego roku. Koszt inwestycji to ponad 6,4 mln zł. Nowy obiekt ma być nowoczesny, przyjazny i w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych oraz podróżnych z małymi dziećmi i osób starszych.

Przed budynkiem staną: cztery zadaszone przystanki autobusowe, plac manewrowy, duży parking dla samochodów i autobusów, a także stojaki na rowery. Zmieni się też otoczenie obiektu. Plac wokół dworca będzie posiadał elementy małej architektury i zieleni. Powstanie również nowe oświetlenie. Prace mają zakończyć się na przełomie listopada i grudnia.

Na czas inwestycji funkcję dworca przejęła ulicę księdza Ludwika Ruczki, gdzie w tym celu postawiono wiaty przystankowe oraz przenośne toalety.
Równolegle trwa modernizacja infrastruktury kolejowej. W ubiegłym miesiącu Urząd Miejski poinformował o zakończeniu remontu ulicy Fabrycznej. Trakt ten zmienił się nie do poznania. Jest tam nową jezdnia, chodnik i oświetlenie. Kosztowało to gminę ponad pół miliona złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.