Prawo aborcyjne zaostrzone. Znowu będą protesty?

Prawo aborcyjne zaostrzone. Znów będą protesty?
Fot. Nasza Kolbuszowa

Rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający prawo aborcyjne. To oznacza, że przerwanie ciąży w przypadku nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego choroby zagrażającej życiu kobiety jest niezgodna z Konstytucją RP.

Decyzja TK, która zaostrzyła prawo aborcyjne, wzbudza w ogromne emocje. W ubiegłym roku przez cały kraj przetoczyły się „czarne protesty”.
Także w Kolbuszowej

W Kolbuszowej w tej sprawie manifestowało kilkaset młodych ludzi. Dokładnie 28 października 2020 r. spotkali się na Rynku, następnie przeszli ulicami miasta. Metą było biuro posła PiS Zbigniewa Chmielowca, gdzie między innymi zapalono znicze.

Nie dajcie sobie wmówić, że albo jesteście całkiem ZA, albo musicie być przeciw. To nie jest czas na podziały, na skakanie sobie wzajemnie do gardeł. To czas naszej solidarności przeciwko ograniczaniu i skrupulatnemu odbieraniu nam praw.  Mówią, że po co tak wulgarnie? Że brak kultury? Że kobietom nie przystoi? Pieprzyć ich. Myślicie, że sufrażystki walczące o nasze prawa, uprzejmie prosiły o wysłuchanie ich postulatów? Myślicie, że ktoś słuchałby biednych, nieśmiałych, niepewnych, przestraszonych kobiet?

Według niektórych, człowieka można mieszać z błotem, wyzywać, latami dyskryminować, zabierać prawa, ale tenże człowiek powinien ze spokojem, uśmiechem na ustach i absolutnie bez wulgaryzmów, uprzejmie prosić o ewentualną możliwość uszanowania jego człowieczeństwa? I co by z tego wniknęło? Myślicie, że ktoś by nas słuchał? Nie bądźcie naiwni – napisała Dominika Soja-Blat, jedna z organizatorek protestu.
Starosta o meczecie

Protest skomentował starosta Józef Kardyś:

– Trybunał Konstytucyjny jest od tego, żeby oceniać zgodność ustaw z Konstytucją. Nie dajmy się manipulować i wykorzystywać. Zrobiło się bardzo brzydko. Jeżeli chodzi się bez maseczek i protestuje koło biur poselskich i kościołów, to pewnie najlepiej byłoby, gdyby weszła dyktatura i zrobiła z tym wszystkim porządek. Dla nas jako chrześcijan kościół to ostoja duchowa. Wchodzenie tam przez protestujących jest karygodne. Proponowałbym, żeby wtargnęli w ten sposób do meczetu. Pewnie by to zrobili, ale wyszliby stamtąd bez głów.

Urażona tymi słowami poczuła się mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska:

– Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłby się Pan jak gołębica. Panie starosto – niech Pan przeprosi kobiety i protestujących – napisała Skowrońska na portalu społecznościowym.

Wczoraj (27.01) rząd opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaostrzający przepisy aborcyjne. Czy to oznacza ponowne czarne protesty w kraju?
Wyrok Trybunału

6 Komentarzy

 1. Baczyński – przemoc w rodzinie, śląsk – ogłoszenie o pazerności PiSowców, Emilewicze szusują na nartach, Girzyński wystrychnął na dudka naszych rodziców i dziadków, Kaczyński urządza po kościołach tłumne party. Co więc zrobić? Zdelegalizować aborcję. Wtedy oburzeni emeryci, którym na sumieniu ciążą grzechy młodości, znów staną murem za PiS, bo co tam, że kradną, że oszukują, ale przecież ustrzegą innych przed takim obciążeniem sumienia, jakie mamy my. Pytanie tylko co PiS zrobi po kolejnych wałkach? Jakie ciężkie działa wytoczy Chmielowiec i sp., by zapomniano o ich zagraniach rasy panów?

 2. Dobrze, że przypadkowo tu jestem. Nigdy ani ja ani moi znajomi nie zamówią mebli w firmie tej paniusi. W simsach łatwo bez zamówień od klientów się utrzyma.

  • No ja mam nadzieję, że u mnie nie zamówisz mebli 🤣. Matko kochana, jakbym ja miała zacząć składać meble, to mogłoby to się źle skończyć 🤣.

   • Nie ma mowy, byle g. mnie nie zadowala, tym bardziej od pasożyta. O swojego pasożyta się nie martw może cię uwolni od siebie, bo jak wiemy życie to niejebajka.
    Pozdro pasożycie i bujaj się, choć bardzie pasuje powiedzieć ci wyp. dalaj. Macie razem ze swoją babcią – przynajmniej tak wygląda ta co cię wspiera swoje trzy minutki 🙂 EOT

 3. Lewactwo wyje a i Prezes wyje tyle że ze śmiechu. Kolejny plan mu się udał, ale żaden z wyjących debili nie pojmie tego, bo z pustego nie nalejesz buhahahhahaha. I pisowi odkąd się toto pojawiło rosną sondaże 🙂
  Załóżcie ciepłe majty juleczki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.