Mają być pieniądze na modernizację Handlowej

Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta

Stan infrastruktury drogowej dzielnicy przemysłowej Kolbuszowej, w której skupia lokalny biznes, od lat woła o pomstę od nieba. Dzięki 5 000 000 zł pozyskanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przebudowana zostanie tam kanalizacja.




Co jednak z jezdnią, która jest po prostu tragiczna?

– Fundusz Dróg Samorządowych czeka. Jestem przekonany, że z tego źródła uda się przebudować ulicę Handlową. Przedsiębiorcy tam funkcjonujący czekają na to od wielu lat. Dlatego deklaruję wsparcie w pozyskaniu środków na ten cel – zapewnił poseł Zbigniew Chmielowiec.

Dzielnica przemysłowa to obszar położony między ulicami Jana Wiktora, Rzeszowską i Kolejową. Rządowa dotacja pozwoli w tym roku na wykonanie nowej kanalizacji (będzie polegało to na rozdzieleniu sieci ogólnospławnej na deszczową i sanitarną).




Kolejnym etapem przedsięwzięcia, na który (jeszcze?) nie ma pieniędzy, będzie modernizacja całego układu drogowego. Chodzi tu przede wszystkim o remont jezdni, przebudowę miejsc parkingowych i zjazdów. W planach jest też przebudowa oświetlenia ulicznego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.