101 lat pani Marii Grądzkiej z Kolbuszowej [FOTO]

Sto lat pani Marii z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu 101 lat ukończyła pani Maria Grądzka z Kolbuszowej. Szanownej jubilatce gratulujemy pięknego wieku i życzymy kolejnych zdrowych i radosnych lat.

Pani Maria Grądzka urodziny obchodziła w czwartek (06.10). Z tej okazji szanowną jubilatkę odwiedziła Ewa Gul-Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej. Wręczyła ona seniorce list gratulacyjny, kwiaty oraz słodki upominek.

101 lat pani Marii Grądzkiej z Kolbuszowej [FOTO]
Zdjęcia: Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Pani Maria Grądzka urodziła się w 1921 roku w Lipnicy. Przez wiele lat ciężko pracowała w rolnictwie. Opiekowała się dziećmi, organizowała życie rodzinne. Jej pasją były robótki ręczne. Mąż pani Marii zmarł w 1988 roku, mając 78 lat.

W wieku emerytalnym kobieta wyjechała do Nowego Jorku, gdzie przez około 30 lat mieszkała i aktywnie pomagała dzieciom w opiece nad wnukami.
Wróciła do kraju i zamieszkała w Kolbuszowej. Seniorka wychowała dziesięcioro dzieci i doczekała się trzynastu wnuków, prawnuków i praprawnuków. Pani Maria jest niezwykle pogodną i pozytywnie nastawioną do ludzi osobą. Cieszy się dobrym zdrowiem, funkcjonuje samodzielnie.

Zapytana o receptę na długowieczność odpowiada, że to ciężka praca, zdrowe i naturalne odżywianie oraz herbata z mlekiem i spacery boso.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.