Zbierają podpisy w sprawie parku dla psów

KOLBUSZOWA. Piekło psów i gehenna mieszkańców [WIDEO, ZDJĘCIA]

Mieszkańcy starają się o utworzenie w Kolbuszowej ogrodzonego parku dla psów. Na Rynku trwa zbiórka podpisów pod petycją w tej właśnie sprawie.
Rzecz dotyczy parku dla psów, czyli ogrodzonej przestrzeni, która dawałaby czworonogom możliwość kontrolowanego przez ich opiekunów wybiegu.

Jedną z propozycji lokalizacji parku dla psów mógłby powstać na placu pomiędzy basenem a ulicą Jana Pawła II. Mieszkańcy są też otwarci na inne propozycje. Pod petycją w sprawie utworzenia takiego miejsca podpisało się ponad dwieście osób.

– Nasz wniosek popieramy faktem licznej grupy właścicieli czworonogów, dla których takie miejsce byłoby niezwykle istotne w sprawowaniu odpowiedniej opieki nad swoimi pupilami. Ogrodzona, a jednocześnie pozwalająca na dowolne poruszanie się psów przestrzeń umożliwiałoby im swobodny wybieg. Park ten przyczyniłby się też do zapewnienia zwierzętom odpowiedniej socjalizacji, która niewątpliwie wpływa na złagodzenie agresywnych zachowań względem ludzi oraz innych zwierząt. To z kolei wyeliminuje ich nadpobudliwe zachowania w tym także wycie oraz nadmierne szczekanie.
Ogrodzona, umożliwiająca poruszanie się psów bez smyczy, przestrzeń będzie także idealnym miejscem dla mieszkańców Kolbuszowej na obserwację zachowań czworonogów oraz wymianę poglądów i wskazówek na ich temat. Optymalnie jest aby wspomniane miejsce było trawiaste w bliskości drzew, z ławką, koszem na zwierzęce odchody i torem przeszkód. Jednakże mając na uwadze, że być może nasze oczekiwania są zbyt wygórowane niewątpliwie znajdzie się jakiś teren do zagospodarowania spełniający nasze oczekiwania. Najważniejsze jest, aby wydzielony teren był przestronny, ogrodzony siatką lub płotem, które uniemożliwią psom ucieczkę – czytamy w piśmie mieszkańców miasta.

O potrzebie powstania parku dla psów w maju 2020 roku mówił radny Piotr Panek. Jako miejsce wskazał rejon stadionu przy ulicy Wolskiej.
– Działkę moglibyśmy ogrodzić i zaproponować ją mieszkańcom jako miejsce, gdzie w sposób bezpieczny mogliby spuścić swojego psa. Można byłoby stworzyć tam tor do tresury itd. Kolbuszowianie mógłby sobie np. czytać książkę, a ich pupil biegałby w tym parku – wyjaśniał.

Swój pomysł radny Panek przedstawił na forum Rady Miejskiej, wywołując… śmiech na sali obrad.

– Państwo się śmiejecie, ale takie rozwiązania są już stosowane w Rzeszowie. Wiele osób mieszka tutaj w blokach. Jestem przekonany, że taki park cieszyłby się zainteresowaniem – przekonywał.

W wywiadzie prasowym dodał:

– Reakcja niektórych osób na sali była spowodowana tym, że część z nich rzadko wyjeżdża poza granice naszego powiatu, przez co mają dosyć ograniczone horyzonty.

KOLBUSZOWA. Radni wyśmiali pomysł powstania parku dla psów
Petycję w sprawie powstania parku dla psów w Kolbuszowej można podpisać w sklepie Grin na Rynku (Plac Wolności 51). Autografy można składać do czwartku (20.10), w godzinach 10-17.

1 Komentarz

  1. zamiast przenosić zielony rynek na ul. Wolską zróbmy park dla piesków i bardzo dobry to pomysł , bo zielony rynek na ul Wolskiej to tak udany pomysł radnych jak próg zwalniający wybudowany przy szpitalu !!!!!!!!!!!jeden z naukowców amerykańskich robił badania i stwierdził ,ze 2/3 populacji ludzi ma obniżony poziom inteligencji, zaburzenia osobiści i często widźmy to w nasze lasowickiej stolicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.