Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie i Cmolasie

Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie i Cmolasie

Odszedł ks. kanonik Władysław Kret, były wikariusz parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim i Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Miał 65 lat.
Ks. Władysław Kret urodził się 13 czerwca 1956 roku w Rzeszowie. W 1979 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Sześć lat później przyjął święcenia kapłańskie.

W Trzebowisku i Bieczu

Następnie pełnił posługę kapłańską jako wikariusz w Majdanie Królewskim, Krośnie, Hyżnem, Stalowej Woli (parafia Matki Bożej Królowej Polski), Rzeszowie (parafia św. Józefa), Cmolasie i Trzebownisku.

W latach 1997-2001 był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Trzebownisku, a w latach 2001-17 w parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu.

Został odznaczony godnością Expositorium Canonicale oraz przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu. W latach 1996-2001 pełnił funkcję duszpasterza diecezjalnego Służby Zdrowia.
Od 2004 r. należał do gremium kanoników Bieckiej Kapituły Kolegiackiej. Zmarł w czwartek (04.02) w wieku 65 lat, w 36. roku kapłaństwa. Data jego pogrzebu zostanie podana w późniejszym terminie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.