Ważne zakupy szpitala!
Ponad 740 tys. zł pozyskał Szpital Powiatowy w Kolbuszowej z rezerwy budżetowej rządu. Pieniądze te trafiły na rzeczy ważne, bo na zakup specjalistycznej karetki z wyposażeniem. Pieniądze te trafią również na sprzęt medyczny, w tym: aparat USG dla urologii, sterylizator parowy dla bloku operacyjnego; a także dwa agregaty prądotwórcze, z których jeden trafił na Oddział Nefrologii i Dializoterapii.
– Szczególne znaczenie mają agregaty, które posiadają funkcję autostartu zapewniającą nieprzerwaną dostawę energii w przypadku zaniku napięcia elektrycznego – podkreślał Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala. – Dzięki temu będziemy mogli zagwarantować naszym pacjentom ciągłość udzielania świadczeń wymagających poboru energii, co jest szczególnie istotne na bloku operacyjnym, ale również dla funkcjonowania pracowni diagnostycznych czy laboratorium.
– Koniecznym jest jednak dokonanie zakupu drugiego agregatu dla nefrologii i dializoterapii, które są w odrębnym budynku – dodał dyrektor. – Ciągłych dostaw energii na poziomie 100 proc. zapotrzebowania wymagają też świadczone przez ten oddział usługi zdrowotne, zwłaszcza w zakresie dializ.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.