Ważne zakupy szpitala
Ponad 740 tys. zł pozyskał Szpital Powiatowy w Kolbuszowej z rezerwy budżetowej rządu. Pieniądze te trafiły na rzeczy ważne, bo na zakup specjalistycznej karetki z wyposażeniem. Pieniądze te trafią również na sprzęt medyczny, w tym: aparat USG dla urologii, sterylizator parowy dla bloku operacyjnego; a także dwa agregaty prądotwórcze, z których jeden trafił na Oddział Nefrologii i Dializoterapii.
– Szczególne znaczenie mają agregaty, które posiadają funkcję autostartu zapewniającą nieprzerwaną dostawę energii w przypadku zaniku napięcia elektrycznego – podkreślał Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala. – Dzięki temu będziemy mogli zagwarantować naszym pacjentom ciągłość udzielania świadczeń wymagających poboru energii, co jest szczególnie istotne na bloku operacyjnym, ale również dla funkcjonowania pracowni diagnostycznych czy laboratorium.
– Koniecznym jest jednak dokonanie zakupu drugiego agregatu dla nefrologii i dializoterapii, które są w odrębnym budynku – dodał dyrektor. – Ciągłych dostaw energii na poziomie 100 proc. zapotrzebowania wymagają też świadczone przez ten oddział usługi zdrowotne, zwłaszcza w zakresie dializ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.