W szpitalu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

W szpitalu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

Dziś (30.12) w Kolbuszowej rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsi temu zabiegowi poddali się pracownicy Szpitala Powiatowego. Jednym z nich był Łukasz Stagraczyński, kierownik Działu Rehabilitacji.

Polska podpisała umowy na zakup ponad 45 milionów dawek, po ich zatwierdzeniu przez europejskie instytucje. To największa operacja logistyczna związana ze zdrowiem w ostatnich dekadach.
Pierwsze szczepienia

Szczepienia w pierwszej kolejności będą zorganizowane dla personelu 509 szpitali. Do kolbuszowskiej lecznicy trafił pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób. Dziś odbyły się pierwsze zabiegi. Poddał nim między innymi Łukasz Stagraczyński, kierownik Działu Rehabilitacji, który uwiecznił ten moment fotografią i opublikował ją na swoim portalu społecznościowym.

W szpitalu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

Tego kto poza nim z personelu szpitala zaszczepił się przeciw COVID-19, nie wiemy. Nie zostało to bowiem podane do publicznej wiadomości, tak jak to ma miejsce w innych szpitalach.

W dalszej kolejności szczepić będzie mógł się personel pozostałych lecznic i przychodni, farmaceuci, a także pracownicy i podopieczni zakładów opieki leczniczej. Kolejną grupą będą seniorzy i służby mundurowe. Rejestracja powszechnych szczepień ma rozpocząć się w lutym 2021 roku. Proces ten ma być prosty i jednocześnie bezpieczny. Jak będzie wyglądał?
Dystans i maseczki

  • Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  • Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  • Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  • Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Wedle zapewnień rządu, szczepionka ma być ważnym elementem w walce z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak, żeby do czasu jej wprowadzenia przestrzegać obowiązujących zasad. Chodzi tu przede wszystkim o dystans społeczny, dezynfekcję rąk oraz zasłanianie ust i nosa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.