Szukasz bezpłatnej pomocy prawnej? Znajdziesz ją w Kolbuszowej, Niwiskach i Cmolasie

Skuteczna komunikacja kancelarii prawnej z klientem - najważniejsze zasady

Potrzebujesz porady adwokata, radcy lub mediatora? Nie stać Cię na poradę w kancelarii. Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej. Uzyskasz ją na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Z nieodpłatnej porady prawnej może skorzystać każdy, kto złoży stosowne oświadczenie.

Druk jest do pobrania tutaj.

Jak się umówić?

Pomoc może uzyskać zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudnia tylko siebie.

Porady udzielane są według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty oraz podczas osobistej wizyty. Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu, mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez Internet. Porada dla kobiet w ciąży odbywa się poza kolejnością.

Pomoc można uzyskać bezpośrednio w punkcie bez konieczności wcześniejszego umawiania wizyty. Można też zapisać się telefonicznie pod nr 17 744 57 28 (w godz. 8-15.30).

Można to zrobić również on line na stronie https://np.ms.gov.pl/zapisy lub e-mailem na adres npp@kolbuszowski.pl – należy podać imię i nazwisko, godzinę i lokalizację punktu, z którego chce się skorzystać, oraz numer telefonu).

Jakie wsparcie?

Pomoc obejmuje wsparcie w zakresie: prawa pracy, prawa cywilnego, prawa karnego, prawa administracyjnego, ubezpieczenia społecznego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa celnego, dewizowego i handlowego, działalności gospodarczej oraz prawa podatkowego.

Poradnictwo obywatelskie obejmuje wsparcie dotyczące: porad dla osób zadłużonych, porad z zakresu spraw mieszkaniowych i porad z zakresu zabezpieczenia społecznego.

Mediacja dotyczy

– poinformowania osoby uprawnionej o możliwościach skorzystania z polubownych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji oraz korzyściach z tego wynikających,

– przygotowania projektu umowy o mediację lub wniosku o przeprowadzenie mediacji,

– przygotowania projektu wniosku o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego w sprawie karnej,

– przeprowadzenia mediacji,

– udzielenia pomocy w sporządzeniu do sądu wniosku o zatwierdzenie ugody zawartej przed mediatorem.

Nieodpłatną mediacją nie są objęte sprawy, w których:

– sąd lub inny organ wydały postanowienie o skierowaniu sprawy do mediacji lub postępowania mediacyjnego,

– zachodzi uzasadnione podejrzenie, że w relacji stron występuje przemoc.

Oceń poradę

Każdy po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej ma możliwość wyrażenia opinii o na jej temat.

Można to zrobić:

– bezpośrednio po usłudze na części B karty pomocy, którą należy umieścić w zamkniętej urnie;

– telefonicznie pod nr (17) 744 57 28 (w godz. 8-15.30)

– listownie wysyłając (kartę B pomocy) na adres: Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, ul. 11 Listopada 10, 36-100 Kolbuszowa.

Punkty pomocy prawnej

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz mediacja świadczona jest w punktach, znajdujących się w: Kolbuszowej, Niwiskach oraz Cmolasie.

W Kolbuszowej jest to budynek Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Jana Pawła II 8 (pokój nr 34, wejście od strony basenu).

Darmowa pomoc prawna jest tam udzielana w: poniedziałek – 8.00-16.00, wtorek – 8.00-12.00 oraz 13.30-17.30, środa – 12.30 – 16.30, czwartek – 12.30 – 16.30; piątek – 12.30 – 16.30.

Nieodpłatne wsparcie prawne udzielane jest także w Urzędzie Gminy w Niwiskach, w środy – 12.00-16.00 oraz czwartki – 13.00-17.00.

Z kolei w Urzędzie Gminy w Cmolasie prawnik dyżuruje w każdy piątek – 8.00-12.00.

Harmonogram

Szukasz bezpłatnej pomocy prawnej? Znajdziesz ją w Kolbuszowej, Niwiskach i Cmolasie - harmonogram.

Harmonogram dyżurów może ulec zmianie, dlatego zalecamy każdorazowe sprawdzenie aktualnego ich wykazu na stronie głównej Starostwa Powiatowego, w zakładce „Bezpłatne porady prawne”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.