Szpital zawiesił działalność oddziału neonatologii

Kolejny oddział do likwidacji? Czy to koniec interny?

Z początkiem tego miesiąca z powodu braku lekarzy-specjalistów w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej zawieszona została działalność neonatologii. Chodzi o oddział, który zapewniał noworodkom opiekę medyczną. W tej sytuacji pod wielkim znakiem zapytania staje dalsze funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego.

Co prawda, udało mu się uzyskać zobowiązanie pediatry, który ma wykonywać na neonatologii poszerzone badanie dziecka w ciągu 12 godzin od jego narodzenia, ale to problemu nie załatwia.
W tej sytuacji pod dużym znakiem zapytania stanęło dalsze funkcjonowanie oddziału położniczo-noworodkowego, bo bez neonatologii działalność porodówka traci rację bytu.

Zarówno pacjentki, jak i pielęgniarki i położne twierdzą, ze likwidacja obu oddziałów byłaby wielką tragedią. Mieszkanki powiatu będą musiały rodzić dzieci w innych miastach. To z kolei będzie się wiązało z różnymi niedogodnościami, o wsparciu rodzin nie wspominając.

– W naszym szpitalu wszystko zmierza do likwidacji porodówki. Boimy się, potem znikną inne oddziały jak ginekologia i dziecięcy – alarmuje jedna z pielęgniarek.

Sytuacja oddziału ginekologiczno-noworodkowego w kolbuszowskim szpitalu omawiano podczas dzisiejszej (29.09) sesji Rady Miejskiej. Samorządowcy udzielili jednoznacznego poparcia dla pracowników szpitala, którzy walczą o utrzymanie porodówki. Problem w tym, że debatę zbojkotowali zarządcy szpitala – jego dyrektor Zbigniew Strzelczyk i starosta Józef Kardyś
 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.