Sołtys zapalił znicze przy kolbuszowskim sądzie

Polski Ład zrujnuje gminę? "Słychać zgrzyt zębów"

Wydawało się, że protesty zwolenników opozycji nie dotarły do Kolbuszowej. Tymczasem w sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy znicze przy gmachu Sądu Rejonowego.

Internauci zastanawiali się, kto mógł w ten sposób zaprotestować przeciwko reformie sądownictwa. Poszperaliśmy w Facebooku i znaleźliśmy… Michała Karkuta, sołtysa Kolbuszowej Górnej.

Sołtys zapalił znicze przy kolbuszowskim sądzie

Z komentarzy umieszczonych pod powyższym wpisem wynika, że w sobotę (22.07) około godziny 22 znicze sprzed sądu zniknęły. Na asfalcie były też plamy wody.

– Stróż wyszedł z budynku jak paliliśmy (świeczki – od red.). Pewnie zabrał. Cóż jeśli to groziło pożarem – odniósł się do tego Michał Karkut.
Palenie świec pod sądami to forma protestów przeciwko reformie sądownictwa. Uchwalaniu ustaw z tym związanych towarzyszyły ogromne emocje, zarówno w Sejmie, jak i na ulicach Polski. Protest przeciwko zmianom prawa, choć skromny, odbył się również przed Sądem Rejonowym w Mielcu.

3 Komentarze

  1. Brawo P.Karkut.Niszczenie niezależnego sądownictwa dotknie też ,,spokojnej” Kolbuszowej.Przykre tylko,że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę…

  2. Ludzie wychodzą by walczyć o wolność, w Kolbuszowej wolność jest w domu przed telewizorem. Jeden człowiek pokazał klasę, pokazał, że komuś zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.